Це 24 Каналу зауважив експосол Ізраїлю в Росії Аркадій Міл-Ман. Він підкреслив, що одна з головних цілей Ізраїлю у цій війні – це звільнення заручників.

Читайте також Ізраїль заявив, що ХАМАС планував теракти в Європі

"З іншого боку, наша основна проблема – це заручники, яких ми хочемо звільнити. Це одна з головних цілей цієї війни. ХАМАС розуміє, що заручники – це живий щит. Тому чим ближче вони будуть перебувати біля заручників, тим менші шанси, що їх знищать", – зауважив експосол.

"ХАМАС затягує угоду"

Аркадій Міл-Ман зазначив, що у Секторі Гази відбулись перші демонстрації місцевих, які вимагали припинення вогню та видачі заручників Ізраїлю. Вони хочуть повернутися в північну частину Гази до своїх будинків. Людям, які перебувають під терористичною владою, складно жити в таких умовах.

ХАМАС шукає способи, як, з одного боку, тягнути угоду із заручниками, щоб набивати ціну. З іншого боку, вони не хочуть звідти їхати. Їм все одно, що відбувається з населенням Гази. Ситуація там дуже складна. Люди гинуть. Триває війна,
– сказав він.

Завершити постійні напади ХАМАС

Як пояснив експосол Ізраїлю в Росії, якщо буде припинення вогню, не буде бойових дій, то все одно загроза для Ізраїлю залишається. Потрібно знищити терористів, інакше вони відновлять сили та далі будуть бити по Ізраїлю.

У цій ситуації знову будуть ракети у наш бік, вилазки терористів. Вони почнуть відновлювати свої сили та відповідно продовжувати війну проти нас. Тому у нас однозначна позиція – добити ХАМАС та завершити постійні напади, загрози,
– наголосив Аркадій Міл-Ман.

Війна між ХАМАС та Ізраїлем: останні новини

  • У ЦАХАЛ повідомили, що 15 січня на кордоні між Ізраїлем та Єгиптом сталася стрілянина. Це єдиний кордон палестинського анклаву, який не контролює ізраїльська армія. Внаслідок стрілянини була поранена ізраїльська військова.
  • Армія оборони Ізраїлю на початку січня 2024 року заявила про повний контроль над північчю Гази. Зокрема, стало відомо про розформування північних бригад і дивізій угрупування ХАМАС. Речник ЦАХАЛ контрадмірал Даніель Хагарі розповів, що ізраїльським військовим знадобилося три місяці, щоб завдати ХАМАС значної поразки на півночі Гази.
  • За словами ізраїльського контрадмірала, бойові дії триватимуть протягом 2024 року. Ізраїльська армія працює за планом, щоб досягти цілей війни – ліквідувати ХАМАС у центрі та на півдні Гази, а також продовжити всі зусилля, розвідку, оперативний і військовий тиск, щоб повернути заручників.