Серед заручників – молоді люди, люди похилого віку, діти, хворі, які потребують лікування. Про це 24 Каналу розповів головний редактор порталу "Деталі" (Ізраїль) Еміль Шлеймович.

Читайте також Є багато вкидів: чи справді в конфлікті Ізраїля та ХАМАС можливе перемир'я

Переговори про повернення заручників

Еміль Шлеймович зазначив, що спочатку передбачалося: якщо угода буде завершена як остаточна, то у ній повинно було бути три етапи. На першому етапі мовилось про жінок, людей похилого віку, людей, які потребують термінового лікування.

Потім мовилось, що на другому етапі збираються звільнити жінок. Тільки на третьому мовилось про чоловіків, військовослужбовців. Також про повернення тіл заручників в обмін на партію ув’язнених з ізраїльських тюрм та тіла, які утримує Ізраїль: тіла терористів або тіла, які забрали з лікарень.

Наразі нічого невідомо про наступні етапи. Поки мовиться про те, щоб хоча б досягнути одного етапу і з його допомогою витягнути ще якусь партію заручників.

Від початку мовилось про понад 230 людей, багато з яких загинуло. Багатьох вбивали ХАМАС під час наступу ізраїльтян, коли змушені бути бігти. У нас з'являлись свідчення, що заручники живі за кілька годин до того, як ми знаходили їх загиблими, застріленими. Є заручники, які загинули у результаті ізраїльських ударів, бо їхнє місцеперебування не було звільнено,
– розповів головний редактор.

Трьох заручників вдалось під час цієї операції звільнити боєм. Мовиться про дівчину-військову та двох ізраїльтян з другим аргентинським громадянством.

Війна між ХАМАС та Ізраїлем: останні новини

  • Раніше міністр оборони Ізраїлю Бенні Ганц заявляв, що якщо заручники, яких захопив ХАМАС, не будуть повернені до початку місяці Рамадан, то Ізраїль продовжить бойові дії в районі Рафаха.
  • Військовий оглядач з Ізраїлю Давид Шарп розповів, що про завершення протистояння між Ізраїлем та ХАМАС наразі не мовиться. Гарячі точки спостерігають на двох напрямках – у Секторі Газа та на півночі Ізраїлю. На сьогодні Ізраїль розглядає можливість початку великомасштабної операції проти Хезболли, яка діє з території Лівану.
  • Усі очікують, чи буде ухвалено угоду щодо обміну заручників. Якщо так, то ця угода передбачає тривале припинення вогню – щонайменше на 40 днів.