Звільнення заручників – це одне з найскладніших та найризикованіших завдань. Військовий оглядач з Ізраїлю Давид Шарп розповів 24 Каналу про складності та ризики під час обміну полонених.

Важливо Іран звинувачує, що Україна стала "чорним ринком" зброї для ХАМАС: у Києві різко відповіли

Яка ситуація з заручниками

За остаточними оцінками, 135 людей ще перебуває в полоні палестинських бойовиків. Ймовірно, частина з них загинула, а когось вважають зниклим безвісти.

З них 14 жінок й 2 дітей, які повинні були бути обміняні під час попередньої угоди. Частина заручників – військовослужбовці. Серед тих, хто залишився у руках терористів є й іноземні громадяни, які взагалі не мають ніякого політичного відношення до Ізраїлю.

Найголовніше – заручники

На території Сектора Гази велика кількість різних тунелів. Армія оборони Ізраїлю вже нейтралізувала значну частину. Проте мова йде про сотні кілометрів по всій території Сектора Гази, площа якого становить 365 кілометрів квадратних.

Днями Ізраїль почав закачувати морську воду в систему підземних тунелів ХАМАС в Секторі Гази. У такий спосіб ЦАХАЛ прагне знищити підземні схованки бойовиків, але це може зашкодити ґрунтам.

Коли говорить про закачування води у якийсь тунель, то це не означає, що затоплюються всі одразу. Це затоплюється одна тисячна чи сота. Військові діють у тих місцях, де вважають ризики перебування заручників нульовими або невисокими,
– зауважив Шарп.

За його словами, ЦАХАЛ завдає по тунелях бомбові удари, а також ліквідує їх на місцях. Звісно, якщо Армія оборони Ізраїлю має інформацію про перебування у таких місцях заручників, то завжди обмежує себе в ударах.

Пошуку інформації щодо заручників Ізраїль присвячує колосальні зусилля і технологічні, й кадрові. Сотні людей з різних галузей розвідки займаються цим питанням,
– додав військовий експерт.

В Ізраїлі створено зведений підрозділ, який з'ясовує, хто та як опинився у полоні. Проте, на жаль, не завжди отриману інформацію можна перетворити на практичну спробу звільнити людей поготів на ворожій території.

"Нещодавно була спроба повернути тіла загиблих. Вдалося повернути двох людей: вбитого 7 жовтня військовослужбовця та дівчину, яку вбили в полоні. У ході цієї операції загинуло два бійці ЦАХАЛ", – мовив Шарп.

Війна між ХАМАС та Ізраїлем: останні новини

  • Україні вдалося вивезти з Сектора Гази 315 людей. У ГУР МО розповіли, що серед врятованих – двоє осіб з пораненнями, онкохвора, вагітна, а також двоє громадян, які координували українських воєнних розвідників безпосередньо у зоні конфлікту.
  • За даними журналістів, лідер бойовиків ХАМАС Яхья Сінвар втік з півночі Гази на південь. Вдалося його це зробити, заховавшись в гуманітарному конвої.
  • Під час наземної операції в Секторі Гази загинув 25-річний сержант Галь Меїр Айзенкот, що є сином колишнього очільника ЦАХАЛ. Станом на 8 грудня у Тель-Авіві визнали, що загальна кількість втрат внаслідок бойових дій – 89 бійців.