Про це 24 Каналу розповів підполковник запасу Генерального штабу Армії оборони Ізраїлю в запасі Марк Бабот, додавши, що ці аеропорти будуть ліквідуватися ЦАХАЛ й надалі.

До теми Дружба з ХАМАС чи Нетаньягу: кого підтримує Росія і чому Путіну вигідна війна на Близькому Сході

Головний ворог

В аеропортах Дамаску та Алеппо приземляються літаки з Ірану та Росії, які постачають іранську та російську зброю бойовикам Хезболли – в Лівані, та ХАМАС – Секторі Гази.

Хезболла є головним ворогом Ізраїлю. Якщо ХАМАС – це сьогоднішній ворог, то Хезболла – потенційно має набагато більше сил та можливостей проти Ізраїля,
– підкреслив підполковник запасу Генштабу ЦАХАЛ.

А тому Ізраїль буде захищати свою безпеку, навіть якщо для цього буде потрібно проводити атаки на території, яка має назву "Сирія". Оскільки Сирія сьогодні, за словами Бабота, це – не держава, а є анклавом Башара Асада (президент Сирії – 24 Канал), який підтримується Росією.

"А все решта – окупована Іраном територія. Коли Ізраїль атакує якісь об'єкти в Сирії, він завдає ударів по іранських та шиїтських базах", – зазначив Бабот.

Яку зброю передає Росія ХАМАС та Хезболлі: дивіться відео

Були озброєнні автоматами Калашнікова

Водночас Росія постійно поставляє зброю у Сирію. Після атаки ХАМАС на територію Ізраїля, виявилось, що палестинські бойовики були озброєнні автоматами Калашніковими, які були виготовлені або в Росії, або в Ірані, або в Газі за ліцензією Росії.

Крім того, бойовики мають таку російську зброю:

  • бомби;
  • гранати;
  • міни;
  • фугасні заряди;
  • протитанкові ракети різних видів, які використовуються сьогодні й в Україні;
  • ПТРК "Метіс" та "Корнет";
  • РПГ-7 та інше.

"На жаль, ми воюємо не тільки з ХАМАС, Хезболлою та Іраном. А також з військово-промисловим комплексом Росії", – наголосив Марк Бабот.

Війна між ХАМАС та Ізраїль: ситуація загострюється

  • Після атаки ХАМАС на територію Ізраїля 7 жовтня та взяття палестинськими терористами в полон 212 ізраїльтян, ситуація на Близькому Сході тільки загострюється.
  • Ізраїль завдає ракетних ударів по Сектору Гази, у відповідь ХАМАС також обстрілює ізраїльську територію. Крім того, напружена ситуація на півночі країни, де активізувалась в Лівані Хезболла. Там також відбуваються обстріли.
  • Крім того, Ізраїль ударив 22 жовтня по Сирії, а саме по аеропортах в Дамаску та Алеппо. В результаті бомбардування загинули 2 людей. Це не перший такий обстріл. 12 та 14 жовтня ЦАХАЛ завдавав ракетних ударів по аеропорту в Алеппо. Також під ударом 12 жовтня нібито опинився аеропорт в Дамаску.