До цього Бауер вже закликав Захід готуватися до епохи, в якій "будь-що може статися в будь-який час". Зокрема, й війна.

Цікаво Ми на початку війн Росії, – ексочільник МЗС Німеччини сказав, проти кого Путін ще може воювати

Бауер закликав Захід готуватися до "тотальної війни"

У своїй заяві Бауер наголосив на готовності збройних сил НАТО до неминучої війни з Росією. Однак він наголосив на важливості того, щоб громадяни також підготувалися до неминучого конфлікту, оскільки це вимагатиме істотних змін у їхньому повсякденному житті.

Ми повинні усвідомити, що мир не є даністю. І саме тому ми (сили НАТО – 24 Канал) готуємося до конфлікту з Росією. Але дискусія набагато ширша. Це також промислова база і люди, які повинні розуміти, що вони відіграють певну роль,
– сказав він.

Крім того, Бауер відзначив Швецію за її проактивний підхід до поради своїм громадянам щодо підготовки до потенційної війни.

"Все починається з усвідомлення того, що не все можна передбачити й не все буде добре протягом наступних 20 років", – наголосив адмірал.

Бауер зробив свою заяву напередодні найбільших навчань НАТО з часів холодної війни. Зокрема, Альянс має на меті зімітувати захист від потенційного вторгнення російських військ.

У навчаннях Steadfast Defender очікується участь приблизно 90 тисяч військовослужбовців, з помітним внеском 20 тисяч військовослужбовців з Великої Британії. Ці навчання, які триватимуть до травня 2024 року, і демонструватимуть відданість НАТО готовності та колективній обороні.

Про напад Росії на НАТО говорив і міністр оборони Німеччини

  • Міністр оборони Борис Пісторіус закликав німецькі Збройні сили підготуватися до можливого нападу Росії на НАТО. За словами глави німецького Міноборони, країна-агресорка може напасти на одного з членів Альянсу.
  • Пісторіус не вважає ймовірним напад агресора саме зараз. Втім, він схильний довіряти заявам експертів, що війна може розгорнутися у найближчі кілька років.
  • Посадовець зауважив, що своєю заявою хоче "розбудити суспільство". А також закликати Збройні сили Німеччини бути готовими до будь-якого можливого сценарію.