Професор історії Єльського університету та дослідник Центральної та Східної Європи Тімоті Снайдер вважає, що якщо Росії таки вдасться перемогти, вона піде далі.

Дивіться також Яка оперативна мета наступу росіян на Сході: аналіз британської розвідки

Безпека країн НАТО залежатиме від фіналу війни в Україні

Тімоті Снайдер переконаний, що якщо Україна переможе, ризик ще більшої війни значно знизиться. Не лише з боку Росії, а й з боку Китаю.

Чи буде ще більша війна, залежить від того, чи виграє Україна. Якщо вона це зробить, я не думаю, що будуть ще війни такого типу. Це знеохотить не лише Росію, але й Китай. Але якщо Україна програє, це буде виглядати як успішний спосіб вести у такий спосіб зовнішню політику,
– сказав він.

Історик додав, що якщо Росія переможе, вона скористається українськими ресурсами й завдяки цьому може продовжити війну в Східній Європі.

І, що найважче для українців, якщо Росія виграє, вона скористається українськими ресурсами, землею, людьми. І це змінить те, що Росія зможе зробити з рештою Східної Європи,
– вважає Снайдер.

Він зазначив, що для перемоги України Захід повинен дати їй все, чого вона потребує. І потрібно не лише постачати зброю, а й активно її виробляти. Тому що це довга війна.

Тімоті Снайдер також переконаний, що війна не закінчиться у 2024 році. За його словами, цьогоріч не переможе ані Україна, ані Росія. Він заважив, що українцям: треба триматись міцно, знищувати російську логістику, набратися терпіння і дожити до наступного року.