Професор історії Єльського університету та дослідник Центральної та Східної Європи розповів в інтерв'ю, що війни виграють фундаментально на логістиці. До речі, весною 2024 року Володимир Зеленський говорив, що він не знає, якою буде перемога України, проте ми маємо перемогти.

Дивіться також У Вовчанську тривають вуличні бої, ворог тисне на Часів Яр: як змінилася лінія фронту за тиждень

Що каже Тімоті Снайдер про перемогу України

Історик відповів на питання, яким він бачить сценарій перемоги України, які є варіанти закінчення війни.

Найперше, треба мати терпіння. Україна не переможе цьогоріч (у 2024 році – 24 Канал). Росія не переможе цього року. Ніхто не переможе цього року. По-друге, логістика. І це те, в чому українці мали рацію, що війни виграються фундаментально на логістиці. Тому не може бути мосту в Керченській протоці. Українці повинні мати можливість знищити російську логістику в радіусі 100, 200 кілометрів від своїх власних кордонів,
– заявив письменник.

Він додав, що, по-третє, треба мати очікування, що зміниться російська політична система, що вона зазнає поразки.

"Це не питання фізичного вигнання українцями кожного російського солдата. Йдеться про те, щоб не дати Росії перемогти. Це питання унеможливлення її перемоги, а потім і змін всередині неї", – пояснив Снайдер.

За словами американського історика, коли росіяни зміняться, то відразу забудуть за війну. Адже вона екзистенційна, проте для російських окупантів – необов'язкова.

Дивіться також В Естонії закликали відправити війська НАТО до України для навчань: є країни, які вже це зробили

"Це як відпочинок. Ніби вони самі вирішили це робити. Їм це подобається, розумієте? Але коли в Москві виникне серйозна політична проблема, вони забудуть про цю війну, тому що вона необов'язкова. І вони почнуть турбуватися про Кремль. І не буде сенсу тримати війська в Україні, бо вони знадобляться де-інде, вони стануть частиною чиєїсь боротьби за владу", – запевнив історик.

Він сказав, що українцям:

  • треба триматись міцно,
  • не витрачати занадто багато українських життів на речі, які не мають сенсу,
  • треба знищувати російську логістику,
  • набратися терпіння і дожити до наступного року.

Дивіться також Президент Болгарії назвав перемогу України у війні проти Росії "неможливою"

Що Зеленський говорив про контрнаступ ЗСУ

  • 18 травня Володимир Зеленський під час інтерв'ю іноземним журналістам прокоментував питання контрнаступу України. Президент сказав, що перспективи контрнаступу є, проте для цього треба передусім стабілізувати ситуацію на фронті. Наразі вона не є стабільною. Адже наразі на фронті черга росіян і їх потрібно зупинити.
  • Український лідер сказав, що для контрнаступу треба мати укомплектованість бригад. Зеленський сказав, що він знає, коли це станеться, проте відмовився сказати.
  • У квітні 2024 року Верховний Головнокомандувач говорив, що Україна має план контрнаступу, проте потрібна зброя. Адже Київ розробив новий план контрнаступу з деокупації наших територій. Детальніше про нього читайте за посиланням.