Якщо таким темпом буде надалі просуватися, то зможе виконати поставлене завдання Путіна до 2025 року. Військовий експерт Петро Черник сказав 24 Каналу, про які регіони мовиться.

Дивіться також Росіяни наростили зусилля на Курахівському напрямку: карта бойових дій на 13 червня

Росія сфокусована на 2 східні області

У жодній війні не буває так, аби одна сторона нескінченно наступала та мала успіхи, а інша безперестанку відступала та програвала. Навіть приречені на поразку нацисти на зламі 1944 – 1945 років організували блискучу наступальну операцію, прорвавши бойові порядки противників аж на 100 кілометрів. Їм допомогла погода, оскільки британська та американська авіація не могла літати. Тому росіяни будуть тиснути, їхня філософія незмінна.

Вони хочуть вийти на адміністративні кордони Донеччини та Луганщини – для Путіна це фундаментальне, принципове, геополітичне завдання. Скільки росіян потрібно убити для його виконання, стільки він уб'є. Чи вдасться? Я поки не знаю,
– наголосив військовий експерт.

З 7 жовтня 2023 року почалася активна фаза боротьби за Авдіївку. Окупанти захопили місто, але проривних операцій не організували. Донецька область окупована приблизно на 57%, потрібно пройти ще 43%. Якщо росіяни будуть просуватися як зараз, то, можливо, до нового року досягнуть мети. Утім, Сили оборони здатні зруйнувати плани ворога.

Бої на Сході: дивіться на карті

Останні новини про ситуацію на фронті

  • Офіцер пресслужби 26-ї артилерійської бригади імені генерал-хорунжого Романа Дашкевича Олег Калашніков розповів, що в районі Часового Яру на Донеччині противник має перевагу в кількості особового складу та військової техніки. Окупанти нещадно атакують КАБами. Офіцер повідомив, що загарбники здійснюють штурми "один за одним" – на одному й тому ж напрямку та на одну і ту ж позицію можуть наступати одночасно з декількох сторін.
  • За повідомленням Головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського, що росіяни зосередили найбільшу кількість штурмових підрозділів на Покровському та Курахівському напрямках. Жорсткі бої на цих ділянках фронту тривають вже декілька місяців. Також не менш запеклі бої відбуваються на інших напрямках: Часів Яр, Кліщіївка та Калинівка.
  • Речник ОСУВ "Хортиця" Назар Волошин повідомив, що росіяни продовжують розвивати наступ на Донеччині. Вони намагаються прорвати оборону на напрямку Покровська, Мирнограда та Селидового. У такий спосіб ворог прагне вийти до життєво важливої траси на Костянтинівку.