Під час пресконференції 6 червня у Володимира Зеленського запитали, чи не виключає він, що після виходу на кордони 1991 року підпише указ про введення ЗСУ на територію Росії. Метою такого рішення може бути демілітаризація країни-терористки, інформує 24 Канал.

Зверніть увагу Зеленський провів ставку через підрив ГЕС: розвідка озвучила головний висновок

Президент розсміявся та відповів "ні". Зеленський наголосив, що Україні не потрібна війна. Наші герої воюють та віддають свої життя, звільняючи свої землі. Україна не готова віддати своє, однак й чуже вона не забиратиме.

Україна не збирається захоплювати території будь-якої держави. Це – найголовніше, що мають розуміти усе,
– заявив Зеленський.

Він додав, що це впливає на ставлення до України та її майбутнє у НАТО та ЄС.

Вихід на кордони 1991 року – ціль

Зеленський наголосив, що Україна має бути з кордонами 1991 року. Людям варто сконцентруватися на своїй землі, а не вирішувати долю інших держав. Президент додав, що коли починаєш лізти у будь-яку іншу державу без запрошення, зазвичай, все закінчується не дуже добре.

Український лідер зауважив: всі імперії закінчуються розпадом. Тим часом українцям варто витратити свій час та гроші на безпеку своєї землі.

Підсумовуючи, Зеленський наголосив: відправити своє військо у Росію – неможливо, якщо ти – член ЄС та НАТО. Якщо ж йти іншим шляхом, це – зовсім інша реальність.

Україна має отримати гарантії безпеки

Зеленський також заявив, що впевнений: Україна отримає потужні гарантії безпеки вже під час саміту НАТО у Вільнюсі. Важливо, аби всі домовленості були зафіксовані на папері.

Президент наголосив: від Вільнюса має піти крок до НАТО або крок до відвертості.