Військовий експерт Петро Черник розповів 24 Каналу, що натовські танки важать від 57 до 75 тонн, що є великою цифрою. Вони можуть сповільнюватись через болото, але добре рухатимуться твердими дорогами, наприклад тими, що на Півдні.

Дивіться також "Пощастило, що всі живі": під Авдіївкою дрон росіян влучив у бліндаж українських військових

Як ЗСУ знищують російську артилерію

Найбільше танкам дошкуляють протитанкові ракетні комплекси й артилерія. Але Україні вдалося досягти у цьому плані хороших результатів.

В частині артилерії ми досягли неймовірних результатів і з травня змінили філософію знищення ворожих артилерійських установок. Відтоді ми знищили більше ніж 500 одиниць, у вересні взагалі був абсолютний рекорд – 947,
– сказав Петро Черник.

Якщо підсумувати ці показники, то нам вдалося знищили понад 50 артилерійських бригад. Отже, ми зможемо рухатися вперед невеликими групами за умови, що понизиться інтенсивність артилерійського вогню. Цей показник уже знижується, бо нещодавно ми вперше досягли відносного паритету з Росією за кількістю добових залпів.

Військовий експерт розповів, як вплине погода на бойові дії: дивіться відео

Петро Черник додав, що бойові дії росіян біля Авдіївки є виключно політичним бажанням Путіна вийти на адміністративні кордони Донеччини. А саме місто є "воротами" до області.

"Їм треба захопити Авдіївку, бо по-іншому не зможуть рухатися. За перші дні важких боїв росіяни вбитими та пораненим втратили понад 12 тисяч особового складу. За старими мірками Радянського Союзу – це повноцінна дивізія", – сказав Черник.

Ситуація в районі Авдіївки: останні новини

  • Ворог намагається захопити місто, тому біля Авдіївки очікують на загострення. Начальник міської військової адміністрації Авдіївки Віталій Барабаш розповів, що за останні дні інтенсивність боїв зменшилась, але 18 жовтня відновилася з новою силою. У той день було 5 штурмових дій. Росіяни хочуть оточити місто.
  • На основі супутникових знімків повідомлялося про щонайменше 60 одиниць знищеної техніки окупантів біля міста. Представник Головного управління розвідки Андрій Юсов зауважив, що насправді цифри можуть бути значно більшими. Такі втрати він назвав невиправданими з погляду завдань й отриманих результатів.
  • Захоплення Авдіївки потрібне росіянам, щоб підняти рейтинг Путіна перед "виборами", які мають відбутися у 2024 році. За словами радник голови Офісу Президента України Михайла Подоляка, в діях росіян на фронті треба шукати політичне підґрунтя. Також він назвав ще одну мету росіян біля Авдіївки – змусити Україну забрати резерви з інших напрямків.