Так, фахівці переконані, що погодні умови можуть суттєво вплинути на бойові дії. Зокрема, так вважає і Іван Ступак – ексспівробітник СБУ, експерт Українського інституту майбутнього.

До речі Наступати взимку важче, – військовий оглядач припустив, як окупанти воюватимуть у холодну пору

За його словами, ще перед зимою буде такий період, коли через осінні дощі буде багнюка. А ще з часів Другої світової війни зрозуміло, що це серйозна перепона для руху важкої техніки.

"Ми бачили, як напередодні вторгнення російські танки десятками застрягали у білоруській багнюці", – додав він.

Чи легше воювати взимку

З іншого боку, як пояснив експерт, вести бойові дії у зимовий час нібито легше, оскільки ґрунт вже промерз і просуватися легше. Однак враховуючи глобальне потепління, схоже, на це росіянам сподіватися не варто.

По друге, буде ще більша витрата палива – на ніч танки не глушитимуть, щоб вони не промерзли. Відповідно, їх можна буде побачити за допомогою тепловізора. А це полегшена ціль для наших військових.

Іван Ступак

Експерт Українського інституту майбутнього

Узагалі росіяни виходять на зиму без якоїсь конкретної мети. У них її немає узагалі. То вони говорять про "денацифікацію", то нібито про війну з НАТО. У російській голові, мало того, що вата і пропаганда, вони не розуміють, навіщо тут борються.

Війна триватиме і взимку

  • У Головному управлінні розвідки Міністерства оборони вважають, що війна в Україні навряд чи закінчиться цьогоріч.
  • Військовий оглядач Роман Бочкала розповів 24 каналу, що бойові дії можуть тривати і взимку. Однак наступати взимку важче. І гірше якраз буде росіянам, аніж нам, додав він.

Ступак відповів, що чекати на полі бою: дивіться відео