Боррель підтвердив повну солідарність Європейського Союзу з Україною. Окрім цього, наразі йде робота над новими рішеннями щодо нашої держави.

Дивіться також "Тигр на папері" – готуватися до найгіршого․ Які шанси в Європи вистояти у війні без США?

Розмова з Боррелем

Очільник МЗС України Дмитро Кулеба в розмові з Жозепом Боррелем подякував йому за особисте керівництво та підтримку протягом останніх двох років. Кулеба додав, що за цей час ЄС прийняв історичні рішення щодо надання Україні зброї, запровадження санкцій проти Росії, початку переговорів про вступ України до ЄС та підтримки.

Також Кулеба розповів, що найближчим часом в Україну прибуде нова велика партія артилерійських снарядів.

Абсолютним пріоритетом зараз є артилерійські снаряди. До кінця березня ЄС планує поставити в Україну майже 170 тисяч снарядів і працює над подальшим збільшенням обсягів постачання,
– зазначив міністр.

Український дипломат зазначив, що Багато покращень і рішень ще попереду – наразі ведеться робота для їх швидкого прийняття.

Україна та ЄС

  • Україна продовжує укладати двосторонні безпекові угоди з європейськими країнами. Зокрема, 24 лютого стало відомо про підписання договору з Італією. Це сталося під час візиту глави уряду Італії Джорджії Мелоні до Києва.
  • Днем раніше Рада ЄС ввела санкції щодо ще 106 фізичних та 88 юридичних осіб, відповідальних за дії, які підривають або загрожують територіальній цілісності, суверенітету та незалежності України. Це вже 13-й пакет обмежень щодо Росії.
  • Країни ЄС прагнуть зібрати 1,5 мільярда доларів як екстрене фінансування України. Це усе для того, аби забезпечити українських військових артилерійськими снарядами з-за кордону для зміцнення лінії фронту.