Зокрема, своє рішення вона пов'язала з результатами виборів до парламенту Словаччини, де переміг антиукраїнський політик Роберт Фіцо. Тому наразі цю допомогу Україні не передадуть.

Зауважте Ще не катастрофа: чого Україні чекати від Словаччини та чи зупинить Фіцо постачання зброї

Словаччина "притримала" допомогу Україні

Журналісти наголосили, що словацьке Міністерство оборони хотіло надати Україні черговий пакет військової допомоги. Його нашій державі могли б передати під час головування технократичного уряду країни під приводом Людовіта Одора.

Однак, як зазначили автори матеріалу, словацька президентка Зузана Чапутова, що відповідає за кабінет міністрів країни, виступила проти такого плану.

Речник очільниці Словаччини Мартін Стрижинець наголосив, що таким чином лідерка "поважає результати демократичних виборів", переможець яких партія Smer-SD обіцяла "не давати Україні жодного патрона" своїм виборцям.

Крім того, Чапутова, за словами речника, вважає, що ігнорування такої позиції нової керівної та кількох інших партій буцімто призвело б до прикрого інциденту та розколу серед суспільства Словаччини у майбутньому.

У Словаччині на виборах переміг антиукраїнський політик

  • У Словаччині 30 вересня проходили парламентські вибори. Серед учасників політичних перегонів був і експрем'єр-міністр країни з антиукраїнською позицією – Роберт Фіцо, який представляв партію Smer-SD.
  • Згодом стало відомо, що саме партія Фіцо набрала найбільшу кількість голосів у виборах. Своїм виборцям проросійський політик пообіцяв "не надавати жодного патрона Україні". Примітно, що першим привітав політика угорський прем'єр-міністр Віктор Орбан.
  • Водночас міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба наголосив, що поки що рано робити висновки щодо того, як саме вибори вплинуть на надання допомоги Україні. Адже в парламенті країни має ще сформуватися коаліція, і вже після цього можна буде щось передбачувати.