Це 24 Каналу зауважив військовий експерт, льотчик-інструктор та полковник ЗСУ в запасі Роман Світан. За його словами, ці засоби добре покажуть себе вздовж лінії фронту.

Читайте також Франція пообіцяла щомісяця надавати України снаряди: у Міноборони розповіли, скільки їх буде

Зброя від Греції

Роман Світан зазначив, що Україна отримає армійські системи малої дальності. Вони досить добре себе показують вздовж лінії фронту, виконуючи певні оборонні завдання саме на фронті.

Якщо їх поставити у режим зенітно-ракетних комплексів, вони також можуть прикривати об'єкт. До прикладу, ППО "Тор" успішно працює на дальності 15 кілометрів. Неважливо, скільки їй років, система досить стійка.

Також Греція збирається передати зенітні установки радянського зразка "ЗУ-23-2". Зокрема, вони добре працюють по безпілотниках типу "Шахед".

Маючи певний напрямок чи принаймні попередження, звідки рухаються "Шахеди", розвертання цих "ЗУ-23-2" дає досить позитивний результат. По будь-яких дронах у візуальній видимості. Ніби і старі комплекси, але вони посилять нашу ППО,
– додав полковник ЗСУ в запасі.

США можуть надати допомогу через Грецію

  • Видання Kathimerini написало, що держсекретар США Ентоні Блінкен надіслав лист до прем'єра Греції Кіріакоса Міцотакіса щодо 6 кроків для розширення співпраці у сфері безпеки. Штати зацікавилися оборонним потенціалом Греції. Вашингтон запропонував Афінам до 200 мільйонів доларів в обмін на передання або продаж озброєння Києву.
  • У газеті зазначили, що політичне та військове керівництво Греції погодилося на пропозицію держсекретаря та нібито вже надало розпорядження щодо передачі Україні систем і обладнання, які не використовуються грецькою армією.
  • ЗМІ зазначають, що за даними з відкритих джерел, наразі Афіни мають у своєму арсеналі й можуть передати радянські системи протиповітряної оборони "Тор", "Оса", С-300, а ще зенітні установки радянського зразка "ЗУ-23-2" і снаряди до всієї цієї зброї.