Засновник ГО "Реактивна пошта", військовий експерт Павло Нарожний перелічив 24 Каналу дві можливі модифікації HIMARS. За його словами, це може бути установка для далекобійних ракет GLSDB або ATACMS.

Читайте також У день народження Байдена: США нададуть Україні новий військовий пакет на 100 мільйонів доларів

"Тих HIMARS, що в нас є, вистачає, щоб покривати всю лінію фронту. З великою ймовірністю, цей HIMARS приїхав для чогось нового", – наголосив Нарожний.

HIMARS для GLSDB

З відкритих джерел відомо, що Пентагон законтрактував ракети GLSDB – це планерна бомба малого діаметра вагою 100 кілограмів. До неї поставили систему керування і ракетний двигун. Повідомляють, що дальність сягає понад 150 кілометрів.

Головний момент – вона дуже дешева. Я думаю, що йдеться про 100 тисяч доларів приблизно. Ракета GMLRS, яку ми тепер використовуємо, коштує 170–180 тисяч доларів,
– зауважив Нарожний.

Натепер ворог відсуває всю свою логістику на 100–120 кілометрів від лінії фронту, щоб Сили оборони не могли дістати HIMARS за жодних умов. А з GLSDB доведеться ховати на відстань 180–200 кілометрів. Це дуже ускладнить логістику та управління військами.

HIMARS для ATACMS

У The Wall Street Journal повідомляли, що в HIMARS внесли спеціальні модифікації, які не дозволяють стріляти по території Росії. Тому існує ймовірність, що Україні передали спеціальний HIMARS, з якого можна запускати ATACMS з дальністю 300 кілометрів.

Якщо так, то це дійсно змінить хід війни. Якщо це буде 50–100 штук, то з такою кількістю ми можемо знищити всі склади, логістичні центри, мости, пункти управління. Це переломить хребет війни,
– констатував Нарожний.

На думку військового експерта, тоді варто почати з авіації і ППО ворога, а також Кримського моста.

Військова допомога від США: останні новини

  • В ABC News повідомили, що через загострення ізраїльсько-палестинського конфлікту постачання снарядів в Україну знизилось. У Пентагоні спростували цю інформацію.
  • Джо Байден написав колонку, у якій назвав допомогу Україні інвестицією в безпеку США. Він також порівняв Владіміра Путіна з ХАМАС.
  • До слова, США нададуть Україні потрібну кількість запчастин для підтримки винищувачів F-16. Натепер тривають навчання наших пілотів на цих літаках.