Політолог Олег Саакян сказав 24 Каналу, що Захід підготував багаторівневу інфраструктуру щодо допомоги Україні. Вона бере на себе принцип розподіленості у цій підтримці.

До теми ATACMS під ялинку та консолідація союзників: які перші результати візиту Зеленського до США

Захід не втомиться допомагати

Цей принцип діє у наступний спосіб. Якщо США в силу внутрішньополітичної нестабільності зменшаться у своїх можливостях підтримувати Україну, то перехопить ініціативу Європейський Союз.

Якщо не Євросоюз, то є двосторонні гарантії. Якщо не вони – є рівень G7 або НАТО. Є різні механізми для того, щоб вони мали можливість взаємопідтримувати та взаємопідстраховувати один одного,
– підкреслив політолог.

І цією підтримкою був надісланий меседж для Росії та персонально Владіміру Путіну, що у довгу виграти війну не вдасться. Якщо до цього він програв бліцкриг, то розраховувати на перемогу в тривалій війні не варто.

"Захід не втомиться допомагати Україні. І підтримка буде відбуватися, попри можливі внутрішньополітичні та геополітичні нестабільності в західних країнах", – наголосив Саакян.

Політолог оцінив перспективи надання військової допомоги Україні: дивіться відео

І ця система убезпечує Україну від внутрішньополітичної кон'юнктури – чи в Німеччини, чи в США, чи у Великій Британії. Вона може ускладнити підтримку Україні, але точно не зірве.

До цього НАТО не мали прямих програм з підтримки України, але тепер вони їх розпочинають. І це, на думку Олега Саакяна, є дуже гарним сигналом.

Західні партнери продовжують допомагати Україні

  • Сенат США 26 вересня ухвалив проєкт тимчасового бюджету, в якому зазначені витрати на підтримку Україні. Це рішення означає початок дебатів щодо запровадження так званого тимчасового бюджету, який передбачає фінансування уряду до 17 листопада.
  • Посол України в США Оксана Макарова зазначила, що у проєкті тимчасового бюджету зазначено про виділення 6,152 мільярда доларів на додаткову допомогу Україні. Зокрема 4,499 мільярда доларів – на оборонні видатки та 1,650 мільярда доларів – економічна підтримка, зокрема пряма бюджету.
  • Також під час візиту Володимира Зеленського до США, Джозеф Байден оголосив про новий пакет військової допомоги для України. Зокрема до нього увійшли: ракети ППО АІМ-9М, додаткові боєприпаси для HIMARS, системи ППО Avenger, кулемети для протидії безпілотним літальним системам, 155-міліметрові артилерійські снаряди, включаючи DPICM тощо.