Ситуація на фронті та заяви інших країн спровокували обговорення, чи зможуть США та їхні союзники відправити військових інструкторів в Україну. Відповідь на це питання дав радник Білого дому з національної безпеки Джейк Салліван.

Дивіться також Єдина гарантія не нападу Росії: політтехнолог проаналізував інтерв'ю Байдена про Україну

США не планують надсилати військових інструкторів в Україну

Джейк Салліван заявив, що наразі у США не розглядають можливості відправити військових інструкторів в Україну.

Зі свого боку, ми не плануємо тренувальну місію в Україні,
– сказав він.

Водночас він додав, що США продовжують працювати над подальшою передачею зброї українській армії. Зокрема, особливу увагу там звертають на відправку ППО.

"Їм потрібно більше протиповітряної оборони, і ми працюємо над цим, і їм потрібен постійний потік зброї, яку ми їм постачаємо", – сказав радник Білого дому з нацбезпеки.

Додамо, що генерал США Чарльз Браун також заявляв, що Штати мали близько 150 військових інструкторів в Україні, поки Росія не вторглася на українську територію в лютому 2022 року.

Франція заявила про готовність відправити військових інструкторів в Україну

  • Президент Франції Еммануель Макрон заявляв про готовність відправити інструкторів до України. Також з'явилась інформація, що він нібито готовий представити план їхнього розміщення у нашій країні. Окрім того, Макрон також хоче очолити коаліцію країн, які запропонують таку ж допомогу Україні.
  • Відправка військових інструкторів може статися уже зовсім скоро, і це попри занепокоєння деяких інших країн щодо можливого загострення ситуації та критику з боку Кремля. Відповідне рішення може бути оголошене найближчими днями.
  • Двоє французьких дипломатів також поділилися інформацією, що Франція може спочатку відправити обмежену кількість фахівців для оцінки можливості місії, а уже потім сюди прибуде кілька сотень інструкторів.
  • Планується, що навчання буде зосереджене на розмінуванні та підтримці в робочому стані обладнання. Окрім того, Париж буде фінансувати, озброювати та тренувати українську моторизовану бригаду.