Голова МЗС Угорщини Сійярто нагадав, що Угорщина утрималася під час голосування з цього питання ще 17 жовтня. Тоді на зустрічі в Люксембурзі було ухвалено принципове рішення щодо започаткування такої місії.

Цікаво Угорщина заблокувала допомогу Україні від ЄС на 18 мільярдів євро, – Bloomberg

Яка позиція Угорщини

За словами Сійярто, для врегулювання війни потрібні перемовини між Росією та Україною.

Ми не беремо участі у навчанні українських військовослужбовців і не вносимо до цієї місії жодних фінансових коштів,
– сказав міністр.

Принципову домовленість про створення було досягнуто на зустрічі міністрів у Люксембурзі 17 жовтня. Місія розрахована на два роки, на ці цілі має бути виділено 106,7 мільйона євро. Навчання українських військовослужбовців планується проводити у Польщі та Німеччині.

Що відомо про тренувальну місію ЄС

  • 14 жовтня 2022 року очільники МЗС Євросоюзу у Брюсселі схвалили рішення утворити тренувальну місію для українських військових.
  • Згодом стало відомо, що EUMAM очолить польський генерал, командувач 11-ї Люблінської бронекавалерійської дивізії Пьотр Тритек. У Польщі генерал командує 11 бронекавалерійською дивізією.
  • Пьотр Тритек має очолити оперативне командування, яке поєднає процес підготовки Збройних Сил України. Зокрема, мовиться про навчання особового складу, організації логістики, медичних установ. Окрім того, буде підготовка наших військових на випадок застосування біологічної, хімічної чи ядерної зброї.
  • Бюджет місії – 106 мільйонів євро на 2 роки. Спочатку навчатимуть 15 тисяч військових.
  • Оперативне командування базуватиметься у польській Новій Дембі у Підкарпатському воєводстві, ще одне – в Німеччині. Окрім цього, буде командування в Брюсселі, яке, найімовірніше, виконуватиме адміністративні завдання. Детальніше читайте за посиланням.

Вас це може зацікавити – потужні навчання військових в Естонії: відео