Під час пресконференції 19 грудня Володимир Зеленський повідомив, що Генштаб та Головком подали запит на мобілізацію ще 450 – 500 тисяч людей, повідомляє 24 Канал.

Дивіться також Зеленський проводить передноворічну пресконференцію: онлайн-трансляція

Військові запросили мобілізацію півмільйона людей

Президент повідомив, що Главком і Генштаб звернулися на рівні Ставки щодо мобілізації. Зокрема військові хочуть мобілізувати ще до півмільйона українців.

Однак президент зазначив, що це питання чутливе і цифра доволі серйозна, тож він попросив більше аргументів на користь такого рішення.

Вони звернулися щодо захисту нашої держави і потенційних контрнаступальних дій, щодо дефіциту. І їх погляд був на Ставці, що вони запропонували мобілізувати додаткових 450 – 500 тисяч людей. Це дуже серйозна цифра і я сказав, що мені потрібно більше аргументів, для того, щоб підтримати цей напрямок,
– заявив глава держави.

Для такого рішення необхідний комплексний план

На думку Зеленського, це "питання людей, питання справедливості, питання обороноздатності та питання фінансів".

Президент сказав, що у питанні відпусток для військових, мобілізації та ротацій потрібен комплексний план і наразі йде робота над ним. Неможливо мобілізувати додаткову кількість людей без конкретики у питаннях відпусток, ротацій та демобілізації.

Якщо ми говоримо про додаткові цілі мобілізаційні, ми повинні знайти демобілізаційні. Це повинно бути предметно, з конкретикою і великою повагою для воїнів. Ось чому я попросив багато відповідей,
– додав президент.

Водночас він подякував воїнам, які зараз перебувають на фронті.