З якою метою Шольц поїхав до Китаю, відповів 24 Каналу політолог Олег Лісний. До слова, Сі закликав усі сторони працювати разом для якнайшвидшого відновлення миру та запобігання "ескалації конфлікту".

Читайте також Китай не захищатиме Росію: яку роль має Україна у стратегічних цілях Пекіна

"Все в одному стакані"

Минулого тижня відбувся міжнародний захід, на якому пролунала думка, що Шольц хоче продати на наступних виборах в Німеччині партію миру. Тобто, коли зараз всі допомагають Україні, говорять про зброю, війну до перемоги над Росією, то Шольц хоче продати партію миру.

Канцлер Німеччини не передає ракети Taurus, бо боїться ескалації. Це дуже погане слово, воно скоро буде для мене нецензурним,
– мовив Лісний.

За його словами, Шольц хоче набрати бали й показати німцям, що він дійсно відстоює ідею примирення, щоб не було війни в Європі.

Однак у Китай він поїхав не тільки для того, щоб говорити про Україну. Там дуже великий економічний кейс. Адже у КНР потужно працює автопром щодо збирання німецьких автомобілів.

"Там і гроші, і амбіції, все в одному стакані", – зауважив Лісний.

Детальніше про візит Шольца

  • 14 квітня німецький канцлер розпочав свій тур Китаєм. Під час візиту він відвідав такі великі міста, як Чунцін, де він оглянув завод з виробництва водневих паливних елементів компанії Bosch.
  • Високопоставлені німецькі виконавчі директори Mercedes-Benz та генеральний директор BMW акцентували на необхідності розширення економічних зв'язків між Німеччиною та Китаєм.
  • Водночас Шольц розкритикував зростання китайського експорту до Росії після початку повномасштабного вторгнення. Політик наголосив, що оминати санкції Заходу та постачати зброю Росії не варто.