Відносини між Китаєм та Німеччиною не потрібно розглядати як ризик, а як можливість для стабільності та співпраці у майбутньому, – разом з тим запевнив Сі Цзіньпін. Промислові ланцюги та ринки двох країн тісно переплетені, що вимагає стратегічного підходу до двосторонніх відносин.

Дивіться також Контрольована війна: у що переросте ескалація між Ізраїлем та Іраном і як це вплине на Україну

Зустріч Сі та Шольца в Китаї

Напередодні президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн скаржилася на надмірне виробництво в Китаї, яке підтримується державними субсидіями. У Брюсселі акцентують на необхідності уникнення надмірної залежності від китайських постачальників, а також занепокоєні щодо потоку китайських товарів на європейські ринки.

Ми повинні бути пильними проти зростального протекціонізму, об'єктивно та діалектично підходити до питання виробничих потужностей з ринкового та глобального погляду,
– сказав Сі на зустрічі зі Шольцом.

Водночас Шольц під час свого триденного візиту до Китаю відвідав такі великі міста, як Чунцін, де він оглянув завод з виробництва водневих паливних елементів компанії Bosch. Політик наголосив на важливості китайського ринку для німецької економіки.

Його супроводжувати високопоставлені німецькі виконавчі директори:

  • Ола Келленіус – голова Mercedes-Benz;
  • Олівер Ціпсе – генеральний директор BMW.

Вони також акцентували на необхідності розширення економічних зв'язків між Німеччиною та Китаєм.

Більше контексту

  • Політолог та експерт-міжнародник Максим Несвітайлов зазначав, що візит Шольца до Китаю – це "гра в наздоганялки" з Францією. Водночас, за його словами, активізація комунікації Берліна з Пекіном – це один із наслідків ослаблення позиції США на міжнародній арені.
  • Перед зустріччю з китайським лідером Шольц закликав Пекін та інших союзників Росії припинити надавати допомогу Путіну. Німецький канцлер наголошував на недопустимості обходу санкцій, а також тому, що війна Москви проти України – не лише європейська проблема.