Заяву Парубія опублікували на офіційному Twitter-акаунті Верховної Ради України.

Читайте також: "Вчи російську": в одному з університетів Києва розгорівся мовний скандал

Дуже важливо цієї осені буде поставити на розгляд питання про мову. Після того як Конституційний суд відмінив закон "Колесніченка-Ківалова", ми фактично маємо вакуум у цій сфері. І Верховна Рада повинна пройти дискусію на цю тему,
– заявив Парубій.

Спікер наголосив, що буде наполягати, аби із зареєстрованих на сьогодні законопроектів Рада вибрала один та підготувала його до другого читання.

Раніше Угорщина пригрозила Україні "опором", якщо новий закон про мови не надасть угорській офіційного статусу у деяких регіонах.

Чому Україні потрібен новий "мовний" закон?Попередній закон, який регулював мовну сферу, "Про засади державної мовної політики" (відомий також як закон Колесніченка-Ківалова) був прийнятий Верховною Радою 3 липня 2012 року з численними порушеннями регламенту. Через ці порушення (а не через зміст самого Закону) Конституційний Суд України 28 лютого 2018 року визнав його неконституційним, після чого він втратив чинність. Відтоді в Україні немає окремого діючого нормативно-правового акту, який регулював би мовні питання.