Над величезною охопленою вогнем територією утворився масштабний прошарок низького тиску. Про це пише BBC News Україна, посилаючись на метеорологічне бюро Австралії.

Знайте більше: Пожежі в Австралії знищують цілі міста, під загрозою сотні мільйонів тварин: моторошні фото

Як пожежі в Австралії можуть формувати погоду?

  • Цей прошарок разом з гарячим повітрям підіймає в атмосферу клуби диму від палаючої рослинності на висоту від 10 до 50 кілометрів і розносить їх на значні відстані.

Шлейф від австралійських пожеж вже подолав майже 2 тисячі кілометрів і досяг території Нової Зеландії.

  • Вистигаючи у верхніх шарах атмосфери, дим перетворюється на потужні купчасто-дощові хмари з грозовим потенціалом.
  • У них формуються електричні розряди, які призводять до виникнення блискавок. Ті ж, зі свого боку, можуть підпалювати нові ділянки землі.

У східній частині Гіппсленда на висоті понад 16 кілометрів сформувалися грозові хмари. Такі грози, спричинені вогнем, можуть збільшувати територію пожеж внаслідок блискавок, атмосферного перенесення розпеченого вугілля і сильних поривів вітру,
– повідомляють синопитки.

За останніми даними, в результаті пожеж в Австралії загинули 24 людини і сотні мільйонів тварин.

Страшні пожежі в Австралії: основне

  • Масштабні пожежі в Австралії тривають від середини жовтня. Від початку року пожежі знищили майже 400 будинків у Новому Південному Уельсі та кілька десятків – у Вікторії.
  • Десятки тисяч будинків в штатах Новий Південний Уельс і Вікторія не мають електрики. У регіоні – надзвичайний стан, проводиться примусова евакуація.
  • За даними Національної служби пожежної охорони штату Новий Південний Уельс, в штаті вирує 146 пожеж, з яких 65 не припиняються. У неділю, 5 грудня, близько 2 тисяч 700 пожежників боролись із полум'ям.
  • За останніми даними, в результаті пожеж в Австралії загинули 24 людини. Австралійські вчені заявляють, що у вогні могли постраждати до 500 мільйонів тварин.