Таку заяву зробив представник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер у коментарі "Радіо Свобода".

Читайте також: За яким сценарієм можуть розгортатися події на Донбасі під час реінтеграції: думка експерта

"Щодо закону про реінтеграцію, то, знаєте, я не думаю, що він щось змінює в цьому контексті. Ситуація – така ж, як і була. Російський контроль і командування силами там були присутніми, тож можна назвати це, принаймні неформально, окупацією та вторгненням. Тому не думаю, що це щось змінює. Там просто йдеться про те, що ми бачимо на власні очі", – підкреслює дипломат.

За його словами, закон впорядковує військову операцію, що є дуже важливим.

"Упродовж кількох років це називалося антитерористичною операцією, а це справжня військова операція для захисту країни. Документ формалізує права громадян України, які живуть у цьому окупованому регіоні, і це також важливо", – додає представник Держдепу.

Крім того Волкер підкреслює, те, що у документі немає згадки про мініські угоди, не означає, що він протидіє цим домовленостям.

"Україна є учасником Мінських угод, бере участь у Тристоронній контактній групі в Мінську кожні кілька тижнів. Вона ухвалила закон про спеціальний статус, закон про амністію, є готовою до проведення місцевих виборів, коли для цього будуть умови. Тому я думаю, що Україна дотримується угоди. Як на мене, потрібно, щоб і російська сторона виконала свою частину, зокрема з дотримання перемир’я", – резюмував він.

Нагадаємо, 18 січня Верховна Рада схвалила у другому читанні законопроект про реінтеграцію Донбасу, який вперше визнає Росію агресором. Президент Петро Порошенко своєю чергою заявив, що невідкладно підпише закон, тільки-но він надійде йому із парламенту.