Таку думку висловив заступник директора Українського інституту дослідження екстремізму Богдан Петренко, передає "Обозреватель".

Читайте також: Україна готується до нової війни, – у Лаврова відреагували на закон про реінтеграцію Донбасу

"Це не призведе до "хорватського сценарію". Тобто найближчим часом ми навряд чи побачимо те, про що говорять на російських сайтах, що це "розв'яже руки українській вояччині", – зауважив аналітик.

За його словами, Загреб звільняв території і за допомогою дипломатичних методів.

"Якщо ми візьмемо "хорватський варіант" як такий, то там цікава ситуація була в тому, що Хорватія частину територій звільняла за донбаським сценарієм, фактично за Мінським угодами, а частину території, те, що ми називаємо, за "хорватським варіантом". Там, де не було кордону з Сербією, там це було здійснено за цим "хорватським варіантом". Там, де був кордон з Сербією, там не було силового варіанту", – підкреслив експерт.

Водночас він додав, що силовий варіант є неможливим до тих пір, поки існує неконтрольована ділянка кордону з РФ.

"Поки у нас кордон з Росією, яка витрачає на озброєння в 15 разів більше, ніж Україна, до того часу "хорватського сценарію" очікувати не варто", – резюмував Петренко.

Нагадаємо, 18 січня Верховна Рада прийняла у другому читанні законопроект про реінтеграцію Донбасу, який вперше визнає Росію агресором. За відповідне рішення проголосували 280 народних депутатів.