Зеленський приділив увагу жорстоким обстрілам, яким Росія постійно піддає нашу державу. Україні та всьому світу потрібен захист від агресора. Наша держава працює над новою архітектурою безпеки.

Дивіться також Коли вичерпається наступ Росії й що буде з ворогом навесні: Буданов заінтригував відповіддю

Зустрівся з Андерсом Фогом Расмуссеном – ми разом працюємо над новою архітектурою безпеки, яка потрібна Україні, усій Європі, усій Євроатлантиці. Пан Расмуссен зі своїм досвідом генерального секретаря НАТО допоміг Україні із системою безпекових гарантій: її філософію та можливі рамки почали розробляти саме в очолюваній Расмуссеном та Андрієм Єрмаком експертній групі,
– розповів він.

Наразі, за словами президента, вже є спільнота з 32 держав, які приєдналися до декларації "Групи семи" щодо безпекових гарантій. Першу двосторонню угоду укладено з Великою Британією.

Зеленський наголосив, що будуть і нові угоди, зараз фіналізують текст кількох документів.

"Пан Расмуссен представив плани щодо створення нової міжнародної робочої групи, яка займатиметься питанням євроатлантичної інтеграції України. Наближення повноправного вступу нашої держави в НАТО – це незмінний пріоритет. Поступово його реалізуємо", – повідомив український лідер держави.

Про результати роботи з виробництва дронів і боєприпасів доповів Олександр Камишін. Окремо ішлося про виробництво далекобійних дронів. Це є одним із ключових завдань для оборонно-промислового комплексу.

Ми нарощуємо виробництво. Дуже важливо: додаємо нові позиції, триває освоєння нових зразків зброї. Вітчизняне виробництво дронів, снарядів, техніки – це виробництво буквально нашої свободи, свободи українців і України. Бо в таких умовах, в умовах повномасштабної війни, саме сила є основою свободи,
– підкреслив Зеленський.

Він подякував усім працівникам і працівницям ОПК.

"Подякував йому за підтримку України, наших людей, нашої оборони. Відзначив, як багато Фінляндія зробила для власної безпеки – історичні речі – і для безпеки всієї Європи. Маємо змістовну двосторонню співпрацю – найбільшу, ніж будь-коли від здобуття Україною незалежності. Відзначили й те, як важливо, щоб наші держави та всі наші партнери залишались і надалі принциповими у відносинах у європейських і євроатлантичних структурах – щодо нашого регіону, східного флангу Європи", – сказав президент.

Серед областей, які часто зазнають ударів, Зеленський назвав Харківщину, Донеччину, Херсонщину, Запорізьку область, міста Нікополь і Марганець, а також багато прикордонних громад, де дуже складна ситуація.

"Але щоразу не забуваємо: у кожній громаді, у кожному місті працюють рятувальники ДСНС України, поліцейські, наші лікарі, волонтери. Усюди є ті, хто рятує життя. І я дякую кожному й кожній, хто працює саме так – заради життя", – підсумував він.