Володимир Гройсман звернувся до журналістів та народу України на брифінгу. Він нагадав, що 20 травня до присяги народу України привели нового президента – Володимира Зеленського. А Зеленський під час своєї інавгураційної промови у Верховній Раді заявив про те, що чинний уряд повинен скласти свої повноваження.

Читайте також: Відставка Гройсмана: реакція соцмереж

За словами Гройсмана, уряд складає свої повноваження, згідно з чинним законодавством України, перед новообраною Верховною Радою України, а не перед новообраним президентом.

Однак я прийняв для себе рішення подати у відставку одразу після проведення в середу (22 травня – 24 канал) чергового засідання уряду,
– заявив Гройсман.

І додав, за три роки роботи уряду йому немає чого соромитися: "Ми не допустили жодної кризи і жодних проблем, які б несли загрозу українській державності".

Хто такий Володимир Гройсман? Це український політик, наймолодший в історії України керівник Кабінету міністрів. Очолює уряд з 14 квітня 2016 року.

Uhjqcvfy
Володимир Гройсман

Був депутатом українського парламенту від "Блоку Петра Порошенка", а з
27 листопада 2014 року – головою Верховної Ради України.

Гройсман наголосив, що країна в доброму стані, валютні резерви у розмірі понад 20 мільярдів доларів, на єдиному казначейському рахунку – понад 57 мільярдів гривень. До того ж, за час своєї роботи уряд прийняв низку важливих рішень та реформ: децентралізації, збільшення місцевих бюджетів у чотири рази, підвищення втричі заробітної плати та доведення середньої зарплати до десяти тисяч гривень Тощо.

"Українське військо було забезпечене фінансуванням, країна розвивалася і мала стабільність", – наголосив Гройсман.

Інавгурація Володимира Зеленського: коротко про головне у матеріалі 24 каналу

Прем'єр сказав, що після обрання Володимира Зеленського президентом усвідомлював, яка склалася ситуація, і запропонував президенту та парламенту, щоб ми спільно сформували спільний план дій і швидко почали приймати рішення, щоб Україна розвивалася.

Президент обрав інший шлях. Вважаю, що сьогодні своєю заявою він взяв на себе всю відповідальність перед тими загрозами майбутнього і сьогодення,
– підсумував Гройсман.

Завершив брифінг Володимир Гройсман тим, що подякував українцям за три роки ефективної спільної роботи. А також висловив переконання, що так само спільно ще багато буде зроблено у майбутньому: "В новому парламенті я з однодумцями сформуємо професійну команду, здатну служити державі і робити країну успішною".

Невдовзі після брифінгу Володимира Гройсмана його прес-секретар Василь Рябчук опублікував у своєму Facebook фото заяви про звільнення, яку Володимир Гройсман начебто вже сьогодні, 20 травня, написав і підписав.

Відставка
Скріншот сторінки Василя Рябчука з опублікованою заявою Володимира Гройсмана