Труша призначили у березні 2020 року. Причин звільнення наразі не розкривають. Хто стане новим очільником Тернопільської ОВА, також невідомо.

Зверніть увагу Кабмін призначив голову Держспецзвʼязку: ним став Юрій Мироненко

Зеленський звільнив Труша

Звільнити Володимира Любомировича Труша з посади голови Тернопільської обласної державної адміністрації згідно з поданою ним заявою,
– мовиться в указі Зеленського.

Президент України підписав документ 28 грудня 2023 року. Водночас сам Володимир Труш інформацію про своє звільнення не коментував.

Варто зауважити, що 27 грудня 2023 року Кабмін погодив звільнення Володимира Любомировича Труша з посади голови Тернопільської обласної державної адміністрації. В Тернопільській ОВА тоді зазначали журналістам видання "20 хвилин", що на офіційному сайті президента України документ про звільнення Володимира Труша був відсутній.

"Тож, ми всі чекаємо офіційної інформації. Володимир Труш працює і виконує відповідні обов'язки", – пояснювала тоді речниця Тернопільської ОВА Ганна Василенко.

Що відомо про Володимира Труша

Від 2019 року до призначення на посаду голови Тернопільської ОВА Труш обіймав посаду голови Рогатинської райдержадміністрації в Івано-Франківській області. Також мовилося, що він є власником товариства "Кротер готівка" – воно займалося позиками грошей.

У 2020 році увійшов до Тернопільської обласної ради 7-го скликання як безпартійний від партії "Слуга Народу".

У червні 2023 року двох колишніх заступників Труша затримали силовики з НАБУ. Тоді ще голова Тернопільської ОВА наголошував, що всіляко сприяє обшукам. Окрім того, він наголосив, що до цієї, ймовірно, корупційної схеми – не причетний.

Якби я мав стосунок до цієї справи, я б тут біля вас не стояв сьогодні. Якби я міг знати про цю схему, я повинен був би про неї заявити одразу,
– наголосив посадовець.

Також Труш зауважив, що ще з весни 2023 року його заступники – начебто не виконували посадових обов'язків, адже пішли служити у ЗСУ.