Він приїхав, аби допомогти Україні, подарувати мешканцям частинку радості та надії на майбутнє. Як повідомила кореспондентка 24 Каналу з Харкова Анна Черненко, Річарду 25 років. Він максимально намагається долучитися до підтримки морального духу харків'ян та допомагає разом з організацією World Central Kitchen.

Зверніть увагу Евакуював людей "дорогою життя": у Харкові помер волонтер, чию машину обстріляли росіяни

Раніше хлопець працював у Кенії, Таїланді, де допомагав біженцям. Зараз він працює на кухні в Україні.

Жартує, що готувати не вміє, але приєднується до готування різних страв,
– додала Черненко.

"Це дуже емоційно"

На розбитих будівлях Харкова Річард малює графіті. Для місцевих це надзвичайно важливо, адже вони бачать, що про них не забувають. Вже є три невеликі графіті на розбитих будинках, авторства Річарда.

У волонтера-митця особиста техніка. Він спочатку підіймає розбите скло, малює на ньому, створюючи ескізи, а потім переносить їх на стіну.

Це дуже емоційно. Він правда усією душею зараз з Харковом. Він навіть сказав, чому приїхав до Харкова. Він намагався приїхати якомога ближче до Росії, щоб подивитися на наслідки цих руйнувань,
– розповіла Черненко.

Волонтер з Китаю розмальовує зруйновані будинки Харкова: дивитися відео

Мотивація Річарда

Річард приїхав на 90 днів до Харкова і зараз намагається зробити по максимуму позитивного внеску.

Я малюю надію, радість, бо Росія тут все зруйнувала, але я знаю, що тут досі живуть люди, тому я хочу принести трохи кольорів і щастя. Це (намальований – 24 Канал) український солдат, який відкриває вікно і ми з нього знову будемо бачити кольори неба, а не ці руйнації. Щоб люди, які бачать цей малюнок, відчували надію на майбутнє,
– розповів Річард.

Харківська область зазнала значних руйнувань

  • На Харківщині на 37,8 % пошкоджені заклади освіти. 8 дитячих садків зруйновано повністю, близько 190 – пошкоджені. Розбито понад 300 шкіл.
  • Деякі села внаслідок обстрілів постраждали на 70%. Зараз інфраструктура потроху відновлюється. Над цим зокрема працює проєкт "Армія відновлення", в якому вже понад 3000 людей.
  • Під ударами також опиняються культурні пам'ятки. Нещодавно ракетних ударів росіяни завдали по центру Куп'янська і зруйнували будівлю краєзнавчого музею.