Художній керівник Першого волонтерського вертепу Богдан Іванусь розповів 24 Каналу, що його команда відвідує насамперед львівські бригади, що воюють на Сході. Учасники вертепного дійства також мають родичів – захисників в підрозділах Збройних Сил, і волонтери заїжджають й до них, щоб заспівати колядки.

До теми Коляда стала дроном: юний волонтер з Херсонщини зібрав 16 тисяч на ЗСУ під час Новорічних свят

Важливо для військових

Перший волонтерський вертеп також завітав до священнослужителів – отців, які перебувають на межі безпосередньою з зоною бойових дій.

Ми колядуємо для їхніх релігійних громад, підімаємо їм настрій і бойовий дух, даруємо частинку дому тут на Сході,
– зазначив Іванусь.

Ця ініціатива дуже важлива для військових, які перебувають далеко від своїх родин та близьких.

"Вони дуже позитивно ставляться, тому що це повертає їх до додому, до рідних традицій. Якраз зараз ми перебуваємо в оперативному командуванні однієї з львівських бригад. Для них це ніби "клаптик" дому в ці Йорданські святкові дні. Він є тут в їхніх домівках, в їхніх храмах", – підкреслив керівник Першого волонтерського вертепу.

Обмін традиціями

Вертепне дійство також стає можливістю для обміну традиціями між представниками різних регіонів, які захищають Україну. Адже у різних куточках нашої країни є власні традиції святкування, зокрема рецепти куті та тексти та мелодії колядок.

"Від наших захисників ми дізнались нову колядку. Також мали змогу покуштувати кутю, як за донбаським рецептом, так і за харківським. Нам дуже сподобалося. Проте враховуючи, що їх готували львівські господині, вони були близькі на смак до домашньої. В нас ще не останній день коляди, то напевно зможемо познайомитись з традиціями різних регіонів", – наголосив Богдан Іванусь.

Як волонтери вітали військових з Різдвом у 2023 році

  • На різдвяні свята у січні 2023 року львівські волонтери також відвідали військових на Донеччині та привітали їх і святами.
  • Богдан Іванусь, який також вітав українських захисників, розповів, що волонтери вчаться у військових чогось нового і беруть найсвітліше і найтепліше, що можна взяти.
  • За його словами, волонтери, думали, що "несуть радість і світло" нашим бійцям, а коли приїхали до них, то у військових "світило так, що дай Боже!".
  • Іванусь наголосив, що колядки створюють переможну атмосферу для захисників.
  • Також 24 Канал зібрав 5 нових колядок, що поширюються в мережі. Серед них є зокрема з назвою "Там во Бахмуті".