Про те, що зараз відбувається на Луганщині, 24 каналу ексклюзивно розповів секретар Ради національної безпеки на оборони Олексій Данілов.

Увага Обстріл позицій ЗСУ біля Бахмута й наступ у Святогірськ: карта бойових дій станом на 6 червня

За його словами, на території Луганської області сьогодні дійсно відбуваються запеклі бої в районі Сєвєродонецька та Лисичанська.

Ворог має величезну кількість артилерії, авіації та потужний бойовий арсенал. І усе це російська війська постійно використовують по наших позиціях.

Я неодноразово говорив, що ті люди, які "спрощують" ворога й кажуть, що він слабкий та недолугий – це йде не на користь нам. Ситуація загалом дуже небезпечна,
– наголосив секретар РНБО.

Поранених багато, серед них є й друг Данілова

Данілов також зазначив, що на цьому напрямку щодня Україна, на жаль, зазнає втрат. Багато бійців поранено. Він також зізнався, що його товариш теж перебуває у складному стані із пораненнями.

"Головне не втратити країну"

Раніше в одному з інтерв'ю Данілов зазначав, що "тимчасово втратити території – не трагедія, трагедія – втратити усю країну.

"Ще раз наголошу, що зараз головне не втратити країну. Якщо ми втратимо частину тої чи іншої території, ми її обов'язково повернемо. Про це каже наш президент та наші військові. Головне – не програти стратегічно", – додав він.

Дивіться повністю інтерв'ю з Даніловим: відео

Коротко про ситуацію у Сєвєродонецьку

  • Росіяни контролювали 70% Сєвєродонецька, однак упродовж двох днів ЗСУ відтіснили російських окупантів, тож місто буквально поділено навпіл.
  • Тим часом ворог втратив величезну кількість особового складу, в полоні 8 росіян. Однак російська армія і далі спрямовує усі резерви на захоплення Сєвєродонецька і траси Лисичанськ – Бахмут.
  • Президент Володимир Зеленський зазначав, що Запорізький та Сєвєродонецький напрямки є найскладнішими ділянками для ЗСУ на фронті. Попри те, що окупанти переважають за кількістю, наші бійці гідно тримають оборону. Тож у нас є шанс стримати наступ, вважає глава держави.
  • Керівник Сєвєродонецької військово-цивільної адміністрації Олександр Стрюк додав, що ситуація в місті змінюється буквально кожної години. Вуличні бої надзвичайно активні. Також триває артилерійська дуель. Однак там перебуває достатня кількість сил та засобів для того, щоб відбивати місто від загарбників.