В кулуарах Верховної Ради подейкують, що Ірину Венедіктову можуть звільнити. Мовляв, Володимир Зеленський давав їй випробувальний термін ще до кінця 2020 року. За словами експертів, генпрокурорка, вочевидь, не виправдала очікувань.

Читайте також Рада збереться на позачергове засідання: Гончаренко назвав дату і причину

Однак несподіванки не варто чекати. Фахівці припускають, що і новим генпрокурором так само керуватиме президент.

Натомість майже вирішеним є звільнення міністра оборони Андрія Тарана. На його місце можуть призначити депутатку Ірину Верещук. В такому разі жінка вперше отримає таке крісло. Сама депутатка не проти очолити міністерство.

Я це сприйму як наказ. Тому що чудово розумію, працюючи в комітеті національної безпеки і оборони, що потребує сьогоднішня армія, коли ми говоримо про реформування,
– заявила вона.

До Венедіктової можуть приєднатися міністр фінансів Сергій Марченко, якщо провалить переговори з Міжнародним валютним фондом. Наразі Україна так і не отримала другий транш від кредитора.

Така ж доля може спіткати й Віктора Ляшка, якщо він не впорається з боротьбою з коронавірусом. Втім поки що в голови МОЗ є політична підтримка, і він усіма силами намагається виконати обіцянку щодо 5 мільйонів вакцинованих українців до кінця літа.

А от у Дениса Малюськи підтримки немає. Міністра юстиції, який пережив майже всіх ще з уряду Олексія Гончарука, давно хочуть замінити.

"У другому уряді Зеленського залишився Малюська. Одним з неофіційних аргументів було те, що він налагодив хорошу комунікацію з Аваковим", – розповів нардеп від "Голосу" Ярослав Юрчишин.

Восени можуть призначити нового прем'єр-міністра

Арсен Аваков може зайти в новий сезон на впливовішій посаді. Експерти вважають, що колишньому міністру внутрішніх справ можуть запропонувати посаду прем'єр-міністра. Втім серед кандидатів можуть розглядати:

  • заступника керівника Офісу Президента Кирила Тимошенка;
  • міністра з розвитку громад Олексія Чернишова;
  • віцепрем'єр-міністра Олексія Любченка, якого начебто призначили для заміни Дениса Шмигаля в майбутньому.

Це може трапитися, якщо глава держави захоче кардинальних змін. "Якщо президент дійде висновку, що потрібен більш рішучий та енергійніший прем'єр-міністр, який не побоїться брати на себе відповідальність", – зазначив політичний експерт Володимир Фесенко.

Зверніть увагу Куртка Степанова та 7 років Авакова: чому Україна не встигає за культурою відставок Європи

Втім за місяць канікул може трапитися будь-що. І навіть щодо міністрів-аутсайдерів можуть змінити гнів на милість. А тим, хто найміцніше стояв у Кабміні, прийдеться покидати свої кабінети. Усе залежить від того, чи зроблять вони роботу над помилками.