Так, Олександр Мельничук – майор ЗСУ пояснив в ефірі СтратКому ЗСУ, чому повісток стало більше і у якому порядку це може відбуватись.

Дивіться також Повістка як спосіб покарання: що про це думають у ЗСУ

Місцеві органи державної влади і органи місцевого самоврядування мають сприяти ТЦК у виконанні цієї функції. Відповідно це дає нам дуже широке поле для маневру,
– зазначив Олександр Мельничук.

Водночас, за його словами, квадратно-гніздового способу виловлення людей на вулицях, як про це пишуть в деяких телеграм каналах, немає.

"Квартира в квартиру" повістки не вручають

"Ніколи повістки не вручаються "квартира у квартиру". Такого обходу немає", – наголосив Мельничук.

Він пояснив, що працівники ТЦК мають список людей, які стоять на обліку і саме до них вони навідуються для вручення повідомлень чи повісток, але це не відбувається масово.

Умовно: 17, 23 та 56 квартира – ось вони у списку тих, кому треба нагадати з'явитись у ТЦК. Усіх інших виловлювати чи вишукувати ніхто нікого не буде,
– пояснив майор.

Вручення повістки на вулицях, за його словами, – це скоріше піар-акція, нагадування, що треба з'явитись у ТЦК.

Чому повістки вручають частіше

А ось той факт, що військовозобов'язаним українцям повістки почали роздавати частіше, Олександр Мельничук пов'язав з тим, що Україна отримує усе більше західного озброєння.

Ми всі радіємо тому, що колективний Захід постачає нам нові зразки озброєння. Зараз – танки. Говоримо про літаки, засоби ППО, різні інші. Відповідно, треба навчати людей, які на них будуть виконувати бойові завдання,
– заявив Олександр Мельничук.

До теми Повістку вручили не за місцем реєстрації: що робити

Коротко, що треба знати про вручення повістки

  • Закон не передбачає конкретного місця, де потрібно заповнювати повістку. Тому її можуть заповнити прямо перед врученням громадянину.
  • Повістку можуть заповнювати виключно у присутності глави територіального центру комплектування. Або він має зробити це особисто. В інших випадках, таке вручення можна оскаржити.
  • На кожній повістці має бути підпис керівника ТЦК, мокра печатка, а також дата вручення, адреса військкомату та час, коли туди потрібно з'явитися.