У ЗСУ розповіли, за якої умови це можливо. Так, начальник управління персоналу штабу командування Сухопутних військ ЗСУ Роман Горбач пояснив, що таким чином військкомати збирають та актуалізовують дані про військовозобов'язаних.

Увага Кого зараз мобілізують до лав ЗСУ: пояснення Міноборони

Потрібні актуальні дані

За його словами, чоловіки практично ніколи не сповіщають територіальні центри комплектування про те, яку освіту вони отримали, куди переїхали, коли одружились, розлучились чи у них з'явились діти.

Якби військовозобов'язані самі подавали оновлені дані в територіальні центри, ніхто не ловив би їх на вулицях,
– зазначив Горбач.

Вручення повісток вдома не таке ефективне

Він пояснив, що роздача повісток з метою уточнення даних відбувається у громадських місцях тому, що вручати повістки за домашніми адресами малоефективно – люди не відчиняють двері.

"Саме тому начальники територіальних центрів обирають місця, де багато людей", – додав Горбач.

Особливо легко це зробити, коли порушується громадський порядок – наприклад, комендантська година. Але це не означає, що всім цим людям вручають повістки, щоб призвати їх до ЗСУ. У 95% це роблять, щоб громадянин з'явився в територіальний центр і там уточнили його військово-облікові дані. А потім він повертається додому,
– наголосив військовий.

Радимо ознайомитись Не завжди призов на службу: які види повісток існують

Актуально про мобілізацію в Україні

  • В Україні продовжили мобілізацію до 19 лютого. У ЗСУ повідомили, що всі показники щодо кількості особового складу є плановими.
  • Наразі для комплектування ЗСУ необхідні всі спеціальності. Однак, перш за все, потрібні стрільці, зв'язківці, шифрувальники тощо.