Очевидно, мобілізація в Україні зараз відбувається значно повільніше, аніж було на початку воєнних дій, однак все одно повістки продовжують вручати громадянам. У цьому матеріалі 24 Канал зібрав усю найголовнішу інформацію від експертів про те, які види повісток існують.
Читайте також Бронювання співробітників на час воєнного стану: у ЗСУ розповіли про процес
Перший вид: повістка для уточнення даних
Насамперед варто сказати, що інколи повістки вручають, аби не призвати на службу, а оновити дані про військовозобов'язаного. Зокрема, інформацію про його:
- сімейний стан;
- наявність або відсутність дітей;
- стан здоров'я;
- чи, наприклад, місце роботи.
Другий вид: повістка-призов на строкову військову службу
У таких документах має бути зазначений термін, у який призовнику потрібно з'явитися до дільниці. Водночас там повинно бути прописано, що при собі повинен мати призовник:
- паспорт, військовий квиток (тимчасове посвідчення – тут і далі 24 Канал) або посвідчення про приписку до призовної дільниці (для призовників);
- обліково-послужну картку;
- мобілізаційне розпорядження (за наявності).
Третій вид: повістка для проходження військово-лікарської комісії (ВЛК)
Як не дивно, людина, що отримала таку повістку, має пройти медичну комісію. Варто також сказати, що до таких документів додається картка дослідження та медичного огляду військовозобов'язаного. У ній зазначається інформація про придатність чи непридатність призовника до служби.
Четвертий вид: мобілізаційне розпорядження
Мобілізаційне розпорядження вручають військовозобов'язаним чоловікам, які пройшли медичну комісію та визнані придатними до військової служби. Власне, після оголошення мобілізації здебільшого вручають мобілізаційне розпорядження. У таких документах пише, що військовозобов'язаний повинен з'явитися у визначений призовний пункт протягом 24 годин після оголошення мобілізації.
Наостанок ще нагадаємо, що існує чимало фейків щодо того, хто і коли може вручати повістки чи мобілізаційні розпорядження. Потрібно знати свої права та обов'язки та завжди перевіряти інформацію.
Спростування фейків щодо вручення повісток / Картинка 24 Каналу