У РНБО вирішили розвінчати фейки щодо вручення повісток в армію чоловікам призовного віку та розповіли, де їх можуть вручати під час воєнного стану.

До речі У МВС запропонували зробити "платним" виїзд чоловіків за кордон на час війни

Де можуть вручати повістки

У РНБО зазначили, що інформація про те, що законом не передбачене вручення повісток на вулиці – не відповідає дійсності.

Повідомляється, що під час загальної мобілізації в Україні, яку продовжили до 23 серпня, громадяни країни отримують повістки про призов на військову службу не лише за місцем проживання.

Повістки можуть вручати на роботі, вулицях або ж на блокпостах. У РНБО зазначили, що такий формат не суперечить закону.

Вручення повістки не означає мобілізацію

  • У РНБО заявили, що отримання повістки не означає відправлення на війну. Повідомляється, що у повістці визначається дата і час прибуття до територіального центру комплектування для проходження військово-лікарської комісії.
  • Відтак вручення повістки не означає мобілізацію. Виклик до військкомату здійснюється для перевірки даних громадянина і визначення його придатності до служби.

Відповідальність за ухиляння від військової служби

У РНБО попередили, що за неявку до військкомату без поважних причин передбачено адміністративне покарання у вигляді штрафу від 1 700 до 3 400 гривень.

Окрім того, за ухилення від призову на військову службу під час мобілізації загрожує кримінальна відповідальність від 3 до 5 років.

вручення повісток спростування фейків
Спростування фейків щодо вручення повісток / Інфографіка 24 каналу

Що відомо про мобілізацію в Україні

  • Після повномасштабного російського вторгнення, яке розпочалося 24 лютого, в Україні оголосили воєнний стан і загальну мобілізацію.
  • У Сухопутних військах ЗСУ повідомили, що наразі мобілізація в Україні відбувається за визначеними планами, обсягами та термінами без зривів.
  • Призов по мобілізації – обов'язковий для усіх військовозобов'язаних. Під час мобілізації не підлягають призову на службу низка категорій осіб.
  • Йдеться про працівників, які заброньовані за державними органами, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами та організаціями.
  • Мобілізації не підлягають тимчасово непридатні до військової служби. З повним переліком осіб, що не підлягають мобілізації, можна ознайомитися у відповідному законі.

Раніше – ЗСУ розповіли про подальші плани щодо мобілізації: дивіться відео