12-річного Максима та його сім'ю захисникам дивом вдалося евакуювати на човні з Чайок-2, що під Олешками. Дивом, бо це – територія все ще окупована ворогом. Вдень сім'ю, яка благала про допомогу на даху будинку, помітив дрон наших військових.

До теми Жінка з дітьми, яких врятували з даху в Олешках, вже у безпечному місці: емоційні фото

Що розповів хлопчик

Захисники скинули людям воду та харчі, а потім взагалі організували евакуацію. Максим після порятунку розповів, що пережив разом із 4-річною сестрою та мамою.

Ми приїхали з Чайки-2. Там все затоплене. Ми спочатку були у сусідки, ми туди перебралися. Потім вода навіть її почала підтискати,
– розповіла дитина.

Хлопчик додав, що спершу його сім'я перебувала на 2 поверсі у будинку та пробули там десь годину. Потім вода почала затоплювати будинок, тож їм довелося видертися на горище.


Врятована сім'я / Фото Ювенальної поліції

Журналісти також зафіксували на відео момент зустрічі дитини з військовим, який за допомогою дрона передав сім'ї воду. Захисник запитав у дитини: "Ти водичку спіймав? Я тобі скидав". Максим, побачивши військового, підбіг його обійняти і подякувати.


12-річний Максим розповідає про порятунок / Скриншот з відео

Максим розповів, як його сім'я пережила затоплення: відео

Що відомо про порятунок сім'ї під Олешками

  • Українські воїни вранці 7 червня фіксували наслідки затоплення Херсонщини, зокрема – на окупованому лівобережжі, поблизу міста Олешки.
  • Під час польоту оператор БпЛА помітив на даху одного із затоплених будинків людей – жінку та її дітей. Хлопчик почав жестами благати про допомогу, адже росіяни кинули їх напризволяще. У мережі також повідомили координати будинку, з надією, що хтось зможе допомогти родині.
  • Сім'я жестами також показувала, перебуває у будинку без їжі та води. Дроном Mavic 3 вони зуміли передати сім'ї воду, а також продукти.
  • Згодом на порятунок людей прибув човен.