У Фінляндії заявили, що під час розгляду рішення існують ризики з боку Росії

Про рішення щодо можливої заявки на вступ до НАТО оголосила прем'єр-міністерка Фінляндії Санна Марін. Відповідна заява Марін пролунала на пресконференції зі шведською колегою Магдаленою Андерссон.

Дізнайтесь більше Швеція та Фінляндія мають намір вступити до НАТО вже влітку, – ЗМІ

Очільниця фінського уряду заявила, що все змінило вторгнення Росії в Україну. Через російську агресію люди у Фінляндії та Швеції підтримують курс у НАТО.

Все змінилося, коли Росія вторглася в Україну. Думки людей у Фінляндії, а також у Швеції, дуже сильно змінилися через російські дії. Це чітко видно. І це призвело до дискусії про наш безпековий вибір, про членство в НАТО,
– сказала Марін.

За словами Марін, уряд передасть парламенту документ, де проаналізовані різні опції для безпеки Фінляндії. Після цього, за її словами, відбудуться дебати.

Фінська прем'єр-міністерка вважає, що рішення щодо курсу країни буде ухвалено протягом декількох тижнів.

"Я не буду називати жодних термінів, коли ми ухвалимо рішення. Але я думаю, що це відбудеться досить швидко, протягом тижнів, не місяців. Думаю, всі партії, парламентські групи і президент зроблять так, щоб рішення було протягом найближчих тижнів", – сказала Марін.

Прем'єрка зауважила, що під час процесу існують ризики з боку Росії. Та, за її словами, не потрібно боятися приймати рішення.

І коли передавали звіт парламенту, ми також аналізували ці ризики: гібридні загрози, кібератаки, спроби впливу у різних сферах. Але ми не повинні боятися приймати рішення,
– резюмувала вона.

До речі – НАТО вважає неминучим другий етап війни в Україні: буде масштабнішим: дивіться відео