24 Канал спільно із партнером Pepsi розповідає про найрезультативніші фінали в історії Ліги чемпіонів. Ще до переформатування турніру був Кубок європейських чемпіонів, який завжди дарував багато голів.

До теми Серії пенальті у фіналах Ліги чемпіонів: шлях Шевченка від героя до антигероя та реванш Челсі

Воно і не дивно, футбол у минулому сторіччі був куди більш результативний. Там у фіналах КЄЧ зустрічались такі рахунки як 7:3 (Реал – Айнтрахт) чи то 5:3 (Бенфіка – Реал).

Після створення Ліги чемпіонів у 1993-му фінали стали більш прагматичними з невеликою кількістю голів. Втім аж сім разів командам вдавалось забити 4+ голів у фіналах.

1994 рік. Мілан – Барселона 4:0

Вже другий за ліком фінал ЛЧ подарував феєрію. Причому фаворитом тоді вважалась Барселона, але неймовірний Мілан під керівництвом Фабіо Капелло буквально виніс підопічних Йохана Кройффа. Дубль на свій рахунок записав Даніеле Массаро, ще по голу – Деян Савічевич та Марсель Десаї.

Як Мілан прибив Барселону:

2005 рік. Мілан – Ліверпуль 3:3 (пен. – 2:3)

У 2005-му в Стамбулі відбувся найрезультативніший та найдраматичніший фінал турніру. Тепер вже Мілан був у статусі фаворита, що і підтвердив трьома голами у першому таймі. Після перерви "россонері" збирались спокійно довести гру до перемоги, але Ліверпуль переломив хід зустрічі.

Протягом всього восьми хвилин підопічні Бенітеса оформили три голи у ворота Діда та зрівняли рахунок. Зрештою гра дійшла до серії пенальті, де трофей для "червоних" завоював Єжи Дудек. На жаль, один із нереалізованих пенальті був на рахунку Андрія Шевченка.

Огляд феєрії в Стамбулі:

2011 рік. Барселона – Манчестер Юнайтед 3:1

"Десяті" роки цього сторіччя відзначились домінуванням іспанських клубів в ЛЧ. У 2011-му в Лондоні Барселона та МЮ зустрілись вдруге за три сезони саме у фіналі. Цього разу англійці дали бій команді Гвардіоли.

У першому таймі забили Педро та Руні, але у другому хід зустрічі змінив ефектний гол Мессі. Аргентинець гарматним пострілом з-за меж майданчика пробив ван дер Сара. Пізніше Юнайтед добив Вілья, закріпивши остаточний рахунок 3:1.

Відеоогляд матчу Барселона – Манчестер Юнайтед:

2014 рік. Реал – Атлетіко 4:1

Цей матч не увійшов би до цього рейтингу, якби не екстратайми. Атлетіко довгий час вів у рахунку завдяки голу Годіна та був готовий вже святкувати перемогу. Проте Рамос зміг зрівняти рахунок на 90+3 хвилині та продовжити зустріч ще на 30 хвилин. Саме в екстратаймах Атлетіко і посипався, пропустивши тричі від Бейла, Марсело та Роналду.

Камбек Реала у дербі з Атлетіко:

Варто знати Успіхи Мілана, крутий Роналду і феєрія Бейла у Києві: всі автори дублів у фіналах Ліги чемпіонів

2015 рік. Барселона – Ювентус 3:1

У 2015-му Барса під керівництвом Луїса Енріке виграла всі можливі трофеї. Серед них і фінал ЛЧ. Каталонці достатньо впевнено здолали туринців, хоча і дозволили їм після голу Ракітіча відновити паритет. Втім вирішальним став м'яч від Суареса в середині другого тайму, а вже у компенсований час підопічних Аллегрі добив Неймар.

Як Барселона розібралась із Ювентусом:

2017 рік. Реал – Ювентус 4:1

Вже за два роки туринці знову постраждали від іспанського гранда, але вже від Реала. По суті, мадридці також не дали Юве шансу повернутися в гру навіть попри гол-шедевр Манджукича. Зірками вечора став Роналду, який оформив дубль, а також Каземіро. Бразильцю вдався ефектний гарматний постріл здаля.

Дубль Роналду поховав Ювентус:

2018 рік. Реал – Ліверпуль 3:1

Поки що останній результативний фінал Ліги чемпіонів відбувся у Києві. Ліверпуль намагався дати бій Реалу та моментами мав кращий вигляд. Але команду Клоппа підставили рання травма Салаха та ганебна гра воротаря.

На початку другого тайму Лоріс Каріус банально подарував гол Бензема. Пізніше Мане вдалось зрівняти рахунок, але перемогу мадридцям приніс дубль Бейла з заміни.

До теми Приклад для Вінісіуса та Родріго: як бразильці забивали у фіналах Ліги чемпіонів

Спочатку валлієць красиво забив через себе, а пізніше пострілом з далекою дистанції спровокував Каріуса на ще одну помилку. Після того матчу чотири з п'яти фіналів Ліги чемпіонів завершились рахунком 1:0. Тож сподіваємось, що Боруссія та Реал не продовжать цю традицію.