Президент США підписав документи на церемонії у Білому домі. Байден виступив з промовою та закликав інші держави, які входять до НАТО, якнайшвидше схвалити вступ двох країн до Альянсу.

До теми Фінляндія долучиться до навчання українських військових у Великій Британії

Зазначимо, що Сполучені Штати Америки стали 23 країною з 30, яка ратифікувала вступ Швеції та Фінляндії до альянсу.

Наразі поки Іспанія, Греція, Словаччина, Португалія, Чехія, Туреччина та Угорщина заявки на приєднання 2 країн в НАТО не ратифікували.


Днями сенат США також проголосував за долучення Фінляндії та Швеції до НАТО. Результат голосування був 74 проти 1. Там наголосили, що це найбільш значне розширення Альянсу з 1990-х років.

Коротко про вступФінляндії та Швеції в НАТО

  • Після повномасштабної війни росії проти України Швеція та Фінляндія заявили про бажання вступити в НАТО. Обидві країни 18 травня офіційно подали заявку на вступ до Альянсу.
  • Після цього генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг повідомив, що Фінляндія та Швеція вже отримали офіційне запрошення на приєднання до Альянсу.
  • 4 липня вони закінчили переговори та офіційно підтвердили свою готовність і здатність виконувати політичні, правові та військові обов'язки та зобов'язання членства в Альянсі.
  • На початку липня глави МЗС обох країн підписали відповідні протоколи. Вони зафіксували північноатлантичні прагнення у відповідних документах про вступ.
  • Протоколи про приєднання будуть надіслані для ратифікації в усі країни НАТО відповідно до їхніх національних процедур.
  • Водночас президент Туреччини повторно заявив, що процес вступу в НАТО Швеції та Фінляндії може бути "заморожений". За словами Ердогана, Швеція поки виконує попередньо погоджені умови.

Відео до теми – що зробить НАТО у разі ядерної атаки Росії