Про те, що Будапешт не зможе перешкодити вступу України до ЄС, прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заявляв навесні 2023 року. Це відбувалося під час дебатів за зачиненими дверима.

Дивіться також Нам потрібен Дональд Трамп у Європі, – Орбан цинічно висловився щодо США та війни в Україні

Непублічна заява Віктора Орбана

За інформацією видання, під час непублічного засідання парламенту Орбан зазначив, що, хоча він вірить, що Угорщина може досягти певних результатів, вона не зможе створити суттєвих перешкод для вступу України до Євросоюзу.

Угорський прем'єр вказав, що попри заперечення Будапешта, членство України в ЄС "проштовхнуть через нас відносно швидко".

Віктор Орбан повідомив учасникам зустрічі, що, згідно з даними розвідки, США пообіцяли Києву, що переговори про вступ до ЄС розпочнуться до кінця 2023 року. Про це розповіли джерела, що знайомі з деталями цієї зустріч.

Як зазначили у виданні, під час закритих дебатів Орбан заявив, що Будапешт наполягатиме на тому, аби Україна відновила права, якими угорська меншина користувалася до 2015 року.

Прем'єр вказав, що жодних інших нових пропозицій щодо захисту меншини не приймуть, оскільки неможливо знати, як ці норми працюватимуть на практиці.

Євроінтеграція України: позиція Угорщини

  • В грудні 2023 року на саміті ЄС лідери підтримали відкриття переговорів з Україною і Молдовою. Хоча рішення стосовно Києва тривалий час блокувала Угорщина. На момент голосування відповідного рішення угорський прем'єр вийшов з кімнати і таким чином утримався.
  • Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто 29 січня прибув з візитом в Ужгород. На брифінгу очільник угорського МЗС прокоментував позицію Будапешта щодо євроінтеграції України. Так, Сіярто не зміг дати чіткої відповіді, чи підтримує Будапешт вступ України до ЄС, пославшись на вивчення питання майбутнього вигляду самого блоку.