Про це попередив держсекретар США Ентоні Блінкен. 11 лютого він зустрівся у Мельбурні зі своїми колегами з Австралії, Індії та Японії.

Читайте також Розглядаємо всі можливі сценарії, – інтерв'ю з Маляр про ймовірний наступ Росії після Олімпіади ​

Блікнен каже, що наміри Росії не залежать від Олімпіади

Посадовець відкинув припущення про те, що Росія неодмінно чекатиме завершення Олімпіади-2022, аби "не відсунути на задній план союзника – Китай". За його словами, вторгнення може початися будь-коли і це ніяк не залежить від змагань у Пекіні. Такої ж думки американець дотримувався й раніше, ще до початку Ігор.

Блінкен зауважив, що Москва збирає все більше військ біля кордонів з Україною. "Простіше кажучи, ми продовжуємо спостерігати дуже тривожні ознаки російської ескалації", – пояснив він.

США готуються до різних сценаріїв

Американський держсекретар вкотре наголосив, що США виступають за те, аби врегульовувати розбіжності з Росією у дипломатичний спосіб. "Ми доклали всіх можливих зусиль, аби залучити до цього Москву", – запевнив дипломат.

Водночас попередив, що Вашингтон готується до різних варіантів розвитку подій. Мовляв, Кремлю чітко дали зрозуміти: якщо там оберуть шлях посилення агресії проти України, то зіткнуться з серйозними наслідками.

Росія та Білорусь розпочали військові навчання: дивіться відео