Бернс зауважив, що лідер Китаю, ймовірно, трохи повернувся до реальності після розгромного провалу російських окупантів в Україні. Водночас не можна недооцінювати загрозу.

Важливо У разі нападу на Тайвань, Китай не зможе перемогти: аналітики розповіли про ціну можливої війни

Сі Цзіньпін вже наказав військовим готуватися до вторгнення на Тайвань.

Це не означає, що він вирішив здійснити вторгнення у 2027 році чи будь-якому іншому році, але це нагадування про серйозність його зосередженості та його амбіцій,
– наголосив директор ЦРУ.

Він зауважив, що Сі Цзіньпін, вочевидь, був дуже збентеженим та здивованим, коли побачив, наскільки епічно провалилася Росія.

У Тайвані теж кажуть про вторгнення у 2027 році

Джозеф Ву – міністр закордонних справ Тайваню – зауважив, що наразі можна з "більшою ймовірністю" говорити про вторгнення Китаю на Тайвань. Сі Цзіньпін може спробувати відвернути увагу від проблем, які має Китай.

"Для мене 2027 рік – це рік, якого ми повинні остерігатися. У 2027 році Сі Цзіньпін, швидше за все, перейде на свій четвертий термін", – заявив Ву.

Він наголосив, що ситуація з економікою Китаю стрімко погіршується.

Конфлікт між Тайванем та Китаєм: що відомо

  • Кілька років китайські військово-повітряні сили часто порушують зону повітряного простору Тайваню.
  • Наприкінці 2022 року – 3 серпня – на Тайвань прибула спікер Палати представників США Ненсі Пелосі.
  • Після агресивних навчань Китаю біля Тайваню Держдеп США схвалив продаж Тайваню військового обладнання на 1,1 мільярда доларів.
  • До речі, у разі вторгнення значних втрат зазнає армія самого Тайваню. Мовиться про те, що острів залишиться без усього свого бойового флоту, який складається з 26 фрегатів та есмінців. Крім того, загинуть 3 500 військових.