Тактика 43-го року

Окупанти вже перейшли перший рубіж щодо втрат у живій силі. Вже стикаються із нестачею кондиційних снарядів. І стоять перед невтішною для себе перспективою – озброїти 200 тисяч своїх нових "чмобіків" достатньою кількістю техніки та озброєння не зможуть. Не кажучи вже про гігантоманські плани Шойгу зі створення нових військових округів та десантних дивізій.

Може зацікавити Павуки почали жерти один одного: як вагнерівці привселюдно "опустили" начальника Генштабу РФ

Як же при цьому всьому росіяни збираються далі воювати проти України? А приблизно так само, як зараз ведуть бої під Бахмутом. І приблизно так само, як радянська армія воювала проти вермахту в 1943 році.

Наприклад, в тому ж 1943 році для Кремля цілком стандартною була ситуація присвоїти якійсь із армій звання "гвардійська" і швиденько туди напхати "маршове поповнення" (те, що в перекладі з тогочасної мови й означає "чмобіки").

Максима "бабы еще нарожают" в практичному вимірі виглядала так – наприклад, стрілецький корпус місяць штурмує без особливого успіху позиції противника і штурмує без належної підтримки артилерії. Бо у "чмобіків" зразка 1943 року завдання своїми тілами "розширити прорив" для вводу в бій танкового корпусу. А що роблять цей місяць танкісти? Правильно, курять бамбук, бо танки та ББМ – дефіцитніші, аніж "маршове поповнення".

Радимо Право на ненависть: чому не можна вбити всіх росіян

Росіянам час готувати нові пакети

От коли і під Бахмутом таке почнеться з боку росіян, оце і справді означатиме, що режим Путіна перейшов у формат "бабы еще нарожают". За такого формату бойових дій в наступні пів року Кремль цілком перейде новий рубіж в 200 тисяч або навіть 300 тисяч убитих росіян. Гіпотетичний наступ на Київ зі сторони Білорусі їм доведеться вести от якраз у тому форматі, що описаний вище. Без жодного шансу на стратегічний успіх такої атаки.

Справді, нинішня ситуація має одну стратегічну загрозу, завдяки якій РФ може посилитись для ведення війни проти України. Але ця загроза розташована трохи не там, де ми думаємо.

Росія – це країна, яка намагається вести війну радянських масштабів і за радянськими лекалами. Але й країна, яка уже пройшла деіндустріалізацію, тому не може проводити мобілізацію ефективно.

Як окупанти реанімують "оборонку"

Наскільки путінська РФ неефективна у війні, можна показати хоч на прикладі розконсервації танків окупантами. Щоб відновити один танк, їм потрібно взяти запчастини з 3 – 4 танків та 2 – 3 місяці роботи.
Щоб відновити один Т-72, чеській Excalibur Army потрібно 66 днів роботи та лише 15% вузлів, взятих "на стороні", інші 85% компанія відновлює самостійно на своїх потужностях (чехи самі похвалились, що якраз такими темпами модернізують 120 танків для ЗСУ в межах військової допомоги від США).

Кремль насправді розуміє всю глибину технологічного відставання свого оборонно-промислового комплексу. Тому намагається вирішити проблему не тільки екстенсивним шляхом, тобто переводом "оборонки" на три зміни чи на 12-годинний день.

Актуальне У Лукашенка є час до весни: інакше буде "картопля з кривавою Мері"

Ймовірно, наступні пів року Кремль продовжуватиме те саме. Щоб відкрити "шпарину" для нелегального імпорту запчастин, необхідних для танків, артилерії та інших типів ОБТ. Будьмо уважні та обережні.