Із загиблим воїном прощатимуться о 12:00 на Майдані Незалежності. Його поховають о 13:30 на Алеї слави Лук'янівського цвинтаря.

До теми Загинув торік на "Азовсталі": у Києві попрощалися із захисником Маріуполя Вадимом Фокшею

Захисник був вченим-біофізиком

Біжан Шаропов народився 7 жовтня 1989 року в Таджикистані. У 1995 році його родина переїхала до Києва.

Захисник навчався на кафедрі біології природничого факультету НАУКМА, а потім – в аспірантурі в Інституті фізіології НАН України. У 2013 – 2014 він був активним учасником Революції Гідності. У 2014 – 2015 роках Шаропов воював за Україну в складі батальйону "Айдар" у Луганській області.

Він був ученим-біофізиком, співзасновником компанії "Українські генетичні технології". Навесні 2020 року вона оголосила про створення тесту на основі ПЛР для виявлення збудника коронавірусу.

На початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну Шаропов повернувся на фронт. Захисника вважали зниклим безвісти на Харківщині. Проте на початку лютого 2023 року загибель науковця підтвердили в Інституті фізіології імені Богомольця НАН України, де він працював.


Захисник загинув під Ізюмом у квітні 2022 року / Фото "Бабель"

Зауважте На фронті загинув відомий історик, археолог та викладач Юрій Коваленко

Втрати України у війні: останні новини

  • У боях на Донбасі 15 березня загинув кіборг, захисник Донецького аеропорту Сергій Кройтор. Воїн боровся за суверенітет України ще з 2014 року.
  • На Тернопільщині ж нещодавно поховали захисника Романа Корчемного. Відомо, що йому було всього 19 років.
  • А 6 березня під час виконання бойового завдання загинув 20-річний воїн Василь Драгун із села Олександрівка Харківської області. Герой завжди мріяв бути військовим. Для цього він навіть вступив у Львівську національну академію сухопутних військ імені Петра Сагайдачного.