Юрій Коваленко був родом із Глухова, Сумської області. Ще 2014 року добровольцем пішов на Схід боронити Україну. Не дочекавшись медкомісії, він поїхав до Іловайська.

Дивіться також Першим прийняв бій: на Київщині попрощалися з 20-річним захисником, який загинув під Бахмутом

Коваленко був відомим істориком

В одному з інтерв'ю розповів, що має кілька освіт. Перша – психолога, друга – електрика, а історичний факультет він закінчив уже у дорослому віці.

Понад 30 років займався археологією, історією, вивчав поховання Другої світової, був військовим археологом, волонтером. До повномасштабної війни працював завідувачем науково-дослідного Національного заповідника "Глухів".


Коваленко добровольцем пішов на війну у 2014 році / Фото фейсбук Юрія Коваленка

Мав низку нагород та відзнак

Коваленко досліджував руїни Батурина, який у 1708 році знищили московські загарбники, він знайшов місце розташування головного храму гетьманської столиці – собору Живоначальної Трійці.

Юрій Коваленко був автором понад 70 наукових статей. У 2021 році захистив дисертацію та став кандидатом історичних наук. На той час він захищав Україну у лавах ЗСУ, контракт підписав у грудні 2020 року. У 2021 році брав участь у боях за Авдіївку, був нагороджений відзнаками Генштабу та командувача Об’єднаних сил.

Коваленко був учасником організації "Чорний тюльпан", яка повертала тіла додому загиблих героїв.

За роботу у "Чорному тюльпані" був нагороджений Міністерством оборони України.


Коваленко мав низку нагород / Фото з фейсбуку Юрія Коваленка

Болісні втрати України