Загиблий був військовим пілотом найвищого класу. У 2019 році в Повітряних силах ЗСУ його визнали кращим льотчиком.

Читайте також У боях за Україну загинув пластун Артем Димид

Захищав Україну з перших моментів вторгнення

У ЗСУ називають його хоробрим, вірним та відчайдушним. Служив у 204 Севастопольській бригаді тактичної авіації імені Олександра Покришкіна.

Із перших хвилин повномасштабного вторгнення росіян Герой боронив рідне небо. Брав участь у захисті України в операції Об'єднаних сил. Був одним із найкращих пілотів винищувальної авіації.

Лише тиждень тому президент України нагородив офіцера орденом "За мужність" ІІІ ступеня.
Тепер Антону Листопаду присвоїли військове звання "майор" посмертно.
У Повітряних силах ЗСУ визнали, що це дуже гірка втрата для них.

Прощання з Героєм Антоном Листопадом / Фото "Галка"

Івано-Франківськ прощався зі ще одним Героєм

Ще 15 серпня в місті була церемонія прощання з загиблим пілотом, полковником Юрієм Погорілим. Прощання було під супровід оркестру та залпи пострілів почесної варти.

Юрій Погорілий був полковником Збройних сил України, учасником російсько-української війни. Очолював 114 бригаду тактичної авіації.

Ще 31 жовтня 2014 року за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, п'ятий президент Петро Порошенко нагородив Юрія Погорілого орденом Богдана Хмельницького III ступеня.


Загиблий Герой Юрій Погорілий / Фото Повітряного командування "Захід"

Загиблі Герої

  • Україна в боях за свою незалежність втрачає найкращих синів і дочок, які боронять її від російських загарбників. Наприкінці липня у боях за Україну загинув ієромонах ПЦУ Пимен (Роман Пеприк), який вдруге від початку війни з росією став до лав захисників України та проходив службу в одному з розвідувальних батальйонів ЗСУ.
  • Одна з ще болючих втрат – у боях за Україну загинув активіст та поет Гліб Бабич. Він пройшов 6 років війни проти російських окупантів та 5 бойових ротацій. Гліб Бабіч був воїном, музикантом та поетом. Він очолював ГО "Республіка. Брати по Зброї".
  • У цій війні за волю гинуть не лише українці по крові. Зокрема, не стало Томаша Валєнтека. Він боєць змішаних єдиноборств із Польщі, який загинув у боротьбі за свободу України.

Дізнайтесь більше про загиблого Антона Листопада: дивіться відео