Терористичний удар по Краматорському вокзалу у квітні 2022 року забрав життя 61 людини, 121 – отримала поранення. Серед них і Наталія Степаненко, яка втратила ногу, а її донька, 11-річна Яна, на жаль, втратила обидві ноги. Про деталі їхнього лікування 24 Каналу розповів міський голова Львова Андрій Садовий.

Дивіться також Спочатку з-під руїн дістали маму, тіло дитини було бездиханне: деталі трагедії у Дніпрі

Сім'я робить успіхи

У надскладному стані після обстрілу родину привезли на лікування до Львова. В дитячій лікарні вони провели два місяці, після чого родина Степаненків поїхала до Сполучених Штатів для протезування.

Яна робить неймовірні успіхи, навіть на ровері їздить. Але і вона, і мама в один голос говорять, що хочуть повернутись додому, хочуть до Львова. Ми очікуємо, що вже в серпні вони будуть в нас,
– повідомив Андрій Садовий.

У Львові буде велика зустріч родини. Мер Львова зазначив, що для цього потрібно підготувати повністю перебудувати дитячу реабілітацію. Вона буде зроблена на дуже високому рівні. Зокрема, вже зараз проводять збір коштів через платформу Добро.ua. На фундацію Unbroken потрібно додатково зібрати 35 мільйонів.

"Дитяча реабілітація набагато складніша ніж доросла. А якщо говорити про протезування дітей, то потрібно зрозуміти, що дитинка потребуватиме кожного року новий протез", – зауважив Садовий.

Андрій Садовий про реабілітацію родини Степаненків після удару по Краматорську: дивіться відео

Планів для допомоги постраждалим є багато

Андрій Садовий розповів, що великою метою є будування потужного виробництва протезів у Львові. Важливо, аби там було і протезування, і обслуговування. Адже кожна людина, у якої немає кінцівки, мусить займатися цим всі наступні роки.

Ми зараз вибудовуємо систему людяності Unbroken, яка включає всі елементи: надскладні операції, протезування, виробництво протезів, фізична психологічна і соціальна реабілітація,
– розповів мер Львова.

Розвивають також інші напрямки проєкту: Unbroken Sport та Unbroken Art. Крім того, у Львові будують житло для людей, які втратили домівки внаслідок російської агресії.

У Львові намагаються створити всі умов для того, аби люди могли жити гідно. Потім цей досвід планують передавати на інші громади України.

Удар по вокзалу в Краматорську: що відомо

  • 8 квітня 2022 року, окупанти вчинили теракт на вокзалі у Краматорську. Російська армія влучила ракетою "Точка У" фактично по скупченню людей, які якраз очікували на можливість евакуюватися. За даними обласного управління Нацполіції Донецької області, ракета влучила у тимчасовий зал очікування, де перебували сотні людей.
  • Зауважимо, що саме в цей період Краматорськ був найбільшим хабом для евакуації людей з Донецької та Луганської областей.
  • В Офісі Президента підтвердили, що Росія добре знала, куди вони б'ють і скільки людей буде в цьому місці. Адже перед такими ударами завжди йде дорозвідка цілі.
  • Нагадаємо також про те, що на ракеті, яку запустили по вокзалу, був надпис "за детей". Що вкотре підкреслює нелюдяність та лицемірство росіян.
  • Міністерство оборони Росії цинічно заявило про свою непричетність до ракетного удару по Краматорському залізничному вокзалу.