Президент Сербії Александр Вучич попросив вибачення за те, що назвав словенців "огидними". Він уточнив, що мав на увазі тільки їхніх політиків.

Дивіться також Корупційна годівничка та азартні ігри: що не так із КРАІЛ і чи допоможе ліквідація органу

Вучич звинуватив Словенію

Він попросив вибачення у словенської громадськості і водночас наголосив, що не буде перепрошувати перед словенськими політиками, тому що вони проводять огидну політику щодо Сербії.

У кулуарах Ради Безпеки ООН Вучич звинуватив Словенію, непостійного члена Ради Безпеки, у тому, що вона разом зі США і Швейцарією брала участь у "підставі", щоб дозволити делегації Косова привезти на засідання ймовірних жертв зґвалтувань сербськими військами під час війни 1998 – 1999 років. Це викликало обурення у сербської делегації.

Важко сказати, хто був більш огидний – словенці чи хтось інший,
– заявив Вучич.

Ці висловлювання викликали швидку відповідь з боку Любляни. Міністр закордонних справ Таня Файон сказала, що це "образа нації" викликала повіреного у справах Сербії і зажадала вибачень.

Вучич визнав, що назвав словенців "огидними", але наполягав, що "мав на увазі засідання Ради Безпеки". Він зазначив, що у нього багато друзів у Словенії, однак він скоротить свої візити до держави.

Вучич обурив новою заявою щодо українців у Сербії

  • Сербський президент Александар Вучич заявив, що українці, які мешкають в країні, буцімто більш прихильні до Путіна, аніж місцеві росіяни. За його словами, вони здебільшого є російськомовними та орієнтуються на кремлівського диктатора.
  • Такі слова пролунали від Вучича на брифінгу з міністром оборони Німеччини про кількість росіян і російський вплив у Сербії. За його словами, наразі їх небагато проживає в країні. Мовиться про кількість близько 45 – 50 тисяч.
  • Відповідаючи на питання німецького журналіста, сербський лідер згадав росіян та зазначив, що здебільшого вони негативно налаштовані проти кремлівського диктатора. З іншого боку, як зазначив Вучич, українці в Сербії переважно російськомовні та значно прихильніші до Владіміра Путіна.