Деталі від Кулеби

Дуже важливо, що Блінкен здійснив свій перший візит у центрально-східну частину Європу, саме в Київ. Про це очільник українського МЗС написав у своєму твітері.

Актуально Блінкен прибув у Київ, а Держдеп оприлюднив із цього приводу заяву

Зміцнення взаємодії України і США як демократичних союзників у Центральній Європі і Чорному морі – це внесок у безпеку та успіх наших держав і всього євроатлантичного простору,
– заявив міністр.

До речі, у своєму дописі Кулеба називає Блінкена другом та колегою.

Зауважимо, раніше Кулеба казав, що на зустрічі з держсекретарем хоче обговорити список військової підтримки від Вашингтону. Він планував попросити у США системи протиповітряної оборони і антиснайперські технології.

Глава МЗС казав, що Україна не лише хоче отримати зброю, але й купити її для того, щоб партнерство між державами було взаємовигідним.

Що відомо про візит Блінкена в Україну

  • 27 квітня американські ЗМІ заявили, що держсекретар планує візит в Україну. 30 квітня чиновник сам підтвердив цю інформацію.
  • Блінкен прибув до Києва вночі проти 6 травня. В Україні, крім Кулеби, держсекретар США поспілкується з президентом Володимиром Зеленським та прем'єр-міністром Денисом Шмигалем.
  • За словами держсекретаря, він обговорить з українськими колегами російську агресію на Сході України, реформи та партнерство між державами.